REKLAMA
REKLAMA

Vaše nejlepší přítelkyně

Péče
Hydratujte, vyživujte, čistěte
Kůže na krku a dekoltu je velmi jemná, zaslouží si stejnou péči jako obličej. Také se říká, že pokožka v této oblasti stárne rychleji než na zbytku těla. Není to pravda, jen tam jsou stopy stárnutí nejvíc vidět. Proto se o tyto partie začněte starat včas. Nanášejte si na krk zpevňující hydratační krém dvakrát denně. Ráno a večer, stejně jako na obličej.

O správném odličování make-upu jste toho jistě slyšela už dost. To samé ovšem platí pro oblast krku a dekoltu. Neodlíčenou by vás vaše postel vůbec neměla přijmout.

Nezbytný peeling
Zhruba jednou za deset dní byste si na krku a dekoltu měla udělat peeling. Pořiďte si nějaký s jemnými zrníčky, který citlivou pokožku těchto partií nepoškrábe. Nevhodné jsou přípravky, které obsahují rozdrcená jádra broskví nebo ořechů. Po peelingu naneste zpevňující masku na krk a prsa a nechte ji působit. Po 15 minutách smyjte vodou a krouživými pohyby jemně vetřete hydratační krém.

Masírujte
Důležitá je správná masáž v kombinaci se cvičením. Pořiďte si masážní nebo tělový olej a masírujte jemně a zlehka: pravou dlaň položte na levý prs a lehkým tahem ji veďte až nahoru k levému rameni. Při druhém masážním tahu zapojte obě dlaně. Jednou dlaní veďte tah šikmo od spodní části prsu k bradavce. Druhou dlaní se, opět šikmo, masírujte od klíční kosti směrem dolů k bradavce. Pravou dlaň přiložte na spodní vnější okraj levého prsu a tah veďte přes vnitřní okraj, šikmo k rameni. Pak dlaní lehce sklouzněte dolů do výchozí polohy. Každý z tahů proveďte přibližně desetkrát. Začnete u krku, pak pokračujte ke klíčním kostem, do pokožky ňader vtírejte olej krouživými pohyby.

Chraňte se
Díky škodlivým vlivům stárne pokožka dřív, než by skutečně musela. Abyste se vyhnula ošklivým rýhám a vráskám, zvolte opalovací krém alespoň s faktorem 20. Ten vás spolehlivě ochrání před UVA a UVB zářením. Pokud jste se vrátila z dovolené, kde jste intezivně chytala bronz, a cítíte, že vašemu dekoltu to zrovna neprospělo, vydejte se na speciální ošetření do kosmetického salonu.

Dejte si vzpruhu
Období veselých večírků máte napsané nejen ve tváři, ale i ve výstřihu. Po odstranění ranního bolehlavu se natřete vitaminovým krémem, napraví včerejší škody. Na pokožku to zabírá lépe, než když vitaminy polykáte v tabletkách.

Zpevnění
Jak vypadají krásná prsa? Na velikosti opravdu nezáleží, důležité je, aby byla pevná. Zkuste do svého denního programu zařadit pár jednoduchých cviků, a brzy nebudete pochybovat, zda si můžete dovolit vzít ten odvážný top na jedno rameno. Doporučuje trenérka Zuzana Klingrová z fitcentra Fitlight (www.fitlight.cz):

1. Klekněte si na všechny čtyři, dlaně si dejte od sebe víc, než je šířka vašich ramen. Prsty by měly směřovat dopředu. S nádechem jde hrudník k zemi, lokty dolů. S výdechem napněte paže a propněte lokty. Opakujte minimálně třikrát, ideální je však 8–12krát ve třech sériích za sebou.

2. Spojte dlaně nad úrovní hrudníku, lokty byste měla mít v úrovni ramenou, tlačte dlaněmi proti sobě. Prsty by měly směřovat vzhůru. Tento cvik můžete provádět i s malým nafukovacím míčem. Opakujte 20krát ve třech sériích po sobě. Nemusíte se bát, že vám při tom zbytní svaly. Tento cvik můžete provádět buď vsedě, nebo vestoje.


Triky při líčení
Chcete dekolt zvýraznit nebo mu jen dodat ten správný šmrnc? Zkuste triky ostřílených vizážistů.

● Poprašte dekolt a žlábek mezi ňadry bronzerem. Vezměte si na to velký štětec, začněte jemně, postupně zlehka přidávejte na barvě. Budete vypadat přirozeně a smyslně zároveň.

● Na večer se někdy hodí dekolt rozzářit. Natřete se lehkým tělovým olejem nebo třpytivým hydratačním mlékem, které naneste do oblasti žlábku a ke klíčním kostem. Prsty pečlivě rozetřete, abyste se všude leskla rovnoměrně.

Salony
Můžete o své dary přírody také nechat pečovat odborníky.

● Miracle, Janáčkovo nábř. 7, Praha 5, tel. 257 317 326, www.miracle.cz
Při proceduře, která se jmenuje Lift, se o vás postará přístroj, který kůži krku a dekoltu masíruje a vypíná. Trvá přibližně 30 minut. Jedno ošetření stojí 1350 Kč, absolvovat byste jich měla alespoň deset, nejlépe však čtrnáct.

● Studio Eifel, Vinohradský pavilon, Vinohradská 50, Praha 2, tel. 222 097 320
Při speciálním ošetření vám kosmetička nejdřív aplikuje peeling, pak si s vámi zacvičí, abyste si zpevnila prsní svalstvo. Na závěr se vám dostane výživné masky. Vyšetřete si na to hodinu a přijde vás to na 950 Kč.

● Salon Dior, V Celnici 4, Praha 1,
tel. 224 224 447. V rámci celkového kosmetického ošetření se vám postarají o dekolt a krk.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA