Koki testuje beauty trend: Konturka #lippencil

Make-up artistka Kateřina Koki Mlejnková miluje trendy a nebojí se to přiznat. Její specifický rukopis poznáte snadno: zbožňuje zářivé barvy a ráda zkouší i ty nejbláznivější trendy. Tentokrát se pro vás vrátila do (ne)dávných devadesátek, aby oživila konturovací tužku na rty. 

 

Postup:

  • Na vyčištěnou pokožku naneste sérum a krém. Poté aplikujte lehký hydratační make-up a nedokonalosti vyzmizíkujte korektorem. Zaměřte se hlavně na partie pod očima.
  • Na líčka naneste tvářenku nebo bronzer. 
  • Na lícní kosti a okolo očí použijte rozjasňovač, aby vaše pleť vypadala maximálně fresh.
  • Tváře zvýrazněte zdravíčkem, použít můžete multifunkční produkty, jež se aplikují zároveň na tvář, rty i oči. Ideální je tyto produkty naťupkovat nebo nanášet prsty. Lícní kosti pak zvýrazněte rozjasňovačem.
  • Obočí vykreslete tužkou nebo řasenkou a upravte do požadovaného tvaru.
  • Na oči naneste bronzové oční stíny s odlesky do hněda nebo růžova a řasy prodlužte svoji oblíbenou řasenku. Vnitřní koutek oka prosvětlete bílým stínem nebo tužkou.
  • Oči můžete klidně nalíčit do trendy foxy eyes tvaru a k tomu přidat pořádnou dávku řasenky. Řasy se nebojte nalíčit ve třech vrstvách, k těmto rtům je to pecka.
  • Obtáhněte rty konturkou a naneste rtěnku.

 

 

Like it or not

Na začátku tohohle trendu jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí, nebo ne. Pak mi však došlo, kolik výhod používání konturky má. S nástupem dlouhodržících matných rtěnek se na ni úplně zapomnělo a v kosmetické taštičce jste ji našly snad jen u make-up artistek, které si jsou vědomy jejího tajného kouzla. Naposledy jsme ji mohly vidět v devadesátkách, jež jsou právě teď maximálně v kurzu. Proto také spousta značek vydává kolekce rtěnek sladěné společně s tužkami na rty.

Nepřekonatelné výhody konturky

A teď k těm výhodám. Konturka vám skvěle udrží krémovou hydratační rtěnku na svém místě. Což je ideální pro ty, které nemají rády přibetonovanou rtěnku na rtech. Sice si budete po jídle muset občas rty znova rtěnkou přetřít, ale já tyhle sexy situace se zrcátkem vlastně miluju. Zadruhé si můžete rty perfektně opticky zvětšit, pokud použijete aspoň o odstín tmavší konturku než rtěnku. Myslím, že tady nemusím nic vysvětlovat. Kolem rtů se vytvoří jakoby tmavý stín, takže rty se opticky nafouknou. A za třetí se dá tužkou namalovat dokonalý tvar. Pro mnoho žen je to mnohem jednodušší než si rty líčit štětečkem. Hlavně na opravení rtů vám stačí úzká tužka na rty v kabelce a rtěnka. Už nic jiného nepotřebujete. Takto líčit rty můžete kamkoli. Na denní nošení toho lze využít prakticky a na večer stylově. Když si konturu dáte ještě o něco tmavší, bude z váš retro R‘n‘B zpěvačka. Tahle představa mě neuvěřitelně baví. Miluju stylové retro make-upy! Takový můžete vynést třeba na koncert vašeho oblíbeného interpreta nebo do baru. Navrch se nebojte přidat lesk na rty, který celý look ještě umocní. Oči můžete klidně nalíčit do trendy foxy eyes tvaru a k tomu přidat pořádnou dávku řasenky. Řasy se nebojte nalíčit ve třech vrstvách, k těmto rtům je to pecka.

Koki můžete sledovat na účtu @koki9_official.

REKLAMA