6 cool účesů pro krátké vlasy a jak se o ně správně starat

Účes podle Catherine McNeil, ve kterém přišla na Fashion Bal do Museum of Applied Arts and Sciences, vytvoříte snadno. "Oddělte si přední partii vlasů a připněte sponkou," radí Jana Hofmanová, kreativní ředitelka salonu Institute Orlane Praha. Zbylé vlasy musíte důkladně propracovat. Do navlhčených rukou dejte gel, např. Fix Max od L'Oreál Professionnel, v rukách ho promněte a naneste na vlasy. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete mokrého efektu. Stejným způsobem upravte i přední partie. "Musíte si dát pozor, aby vlasy zůstaly v objemu a lehce nadýchané. Nesmí se připlácnout," varuje kadeřnice.

U tohoto stylingu obecně platí, že čím jsou vlasy kratší, tím víc potřebují pravidelnou a častější úpravu. A to aspoň jednou za 6 týdnů, při delší verzi účesu jednou za 2-3 měsíce.


Kate Hudson

GettyImages 908525766 64742

Říká se, že krátké vlasy dají víc práce než ty dlouhé, ale s dobrým střihem to vůbec nemusí být pravda. I proto si tolik celebrit radikálně zkracuje vlasy. Kate Hudson rozšířila jejich řady a na Screen Actors Guild Awards měla jeden z nejlepších účesů ze všech. Její trik je jednoduchý - o tón nebo dva tmavší kořínky, které vytvářejí dojem hloubky. Výsledek je mnohem přirozenější než s jednolitou barvou.

Jak na účes podle Kate? "V dlaních promněte modelační pastu, např. Matt Effect Paste od Franck Provost pro matný efekt a vetřete do suchých vlasů. Celý účes dlaněmi rozcuchejte a následně prsty vytvarujte do špiček, aby účes působil upraveně, ale ne moc pravidelně," radí Barbora Petrášková ze salonu Franck Provost. Celý účes můžete ještě zafixovat flexibilním lakem na vlasy. Máte-li jemné vlasy, místo pasty použijte Density Gum.

Počítejte s tím, že se na nový sestřih budete objednávat jednou za měsíc.


Zoe Kravitz

GettyImages 902343734 88410

Zoe Kravitz přišla na předávání Zlatých glóbů s ještě kratším sestřihem než Kate. Skvěle se k ní hodí, protože má drobný obličej. Jste-li na tom stejně, pak ultrakrátké vlasy vyzkoušejte, budou vám slušet. Kontrast křehkosti a minimalistického tvaru účesu působí zajímavě a přitom je velmi ženský.

Ačkoliv se to nezdá, i tento účes je kreativní a můžete si s ním pohrát a zkoušet různé efekty v závislosti na typu vlasů. "Máte-li jemné vlasy a chcete lesk, volte styling na gelové bázi jako Oribe Curl Gloss Gel. Pokud máte vlasy sušší, sáhněte po pomádě Oribe Star Glow," radí Nina Krajčo. Pro matný efekt budete potřebovat pudr a na suché vlasy matující pastu. Lesklé vlasy jsou každopádně víc trendy.


Ruby Rose

GettyImages 891277144 fa3be

Ostré rysy a "špičatá" ramena? Pak se inspirujte u australské herečky a DJ Ruby Rose, která si svoje vlasy nechává nakrátko už nějakou dobu. Na premiéře filmu Ladíme 3 ukázala svůj dlouhý krk a pěkně nadýchanou patku, která je dominantou celého účesu.

"Pokud potřebujete stylingem podtrhnout glamour look stejně jako Ruby, tedy chcete lesk, objem a uhlazenost, doporučuji před foukáním aplikovat pevné a zároveň pružné tužidlo Guts od Redken, Wax Blast od Redkenu na krk a strany a do patky trochu suchého texturačního spreje Dry Texturizing od Oribe," říká Kateřina Muratová z Red Salonu.

Chcete trochu změnu? Katka má v rukávu ještě jedno eso: "Pokud chcete více messy ztvárnění účesu, vyměňte tužidlo za Redken Fashion Waves a na suchých vlasech pak promněte Rough Clay od Redkenu a grunge look je na světě."


Claire Foy

GettyImages 902530954 7bc7e

Claire Foy, hvězdě seriálu o britské královské rodině The Crown, krátké vlasy hodně sluší. Stejně jako v případě Ruby Rose, i tady tvoří základ dlouhá patka. Tu i zbytek vlasů stačí stříhat jednou za měsíc, aby měla pořád tu správnou délku.

Jak na účes, ve kterém se Claire ukázala na červeném koberci Golden Globes? "Doporučuji začít přípravkem Creme de la Creme od Kérastase, který má střední fixaci, takže vlasy uhladí, zformuje je, ale neslepí, a zároveň jim dodá lesk," říká Jana Mynaříková z Libor Šula The Salon. Produkt naneste do ručníkem prosušených vlasů, oddělte pěšinku a pročesejte celý účes po tvaru klasickým hřebenem. Díky tomu bude výsledek uhlazenější a na oko víc utažený. Poté vlasy přefoukejte fénem. "Úplně na závěr přidejte trochu gelu pro mokrý efekt, např. Wet Domination z řady Tecni.Art od L'Oréal Professionnel," radí kadeřnice.


 

Cara Delevingne

GettyImages 857535846 f79bf

Pamatujete si, když měla Cara Delevingne dlouhé vlasy? My už skoro taky ne. Když si vloni kvůli roli oholila hlavu, byl to pro její agenty šok a pro zbytek světa jasný signál o tom, že ultra krátké vlasy jsou ta nejvíc cool záležitost. Herečce a modelce vlasy postupně dorůstají a vypadají ještě líp než kdykoliv předtím.

Chcete účes a la Cara? Budete potřebovat precizní střih a vídat se se svým kadeřníkem jednou za měsíc. A pak taky správný styling. "U takto kratkých vlasů hrají velkou roli produkty," vysvětluje Renata Bělohoubková ze salonu Toni&Guy v pražské Soukenické ulici. Do vlhkých vlasů naneste sea salt spray, např. label.m a pomocí prstů vlasy vyfoukejte. "V případě suchých a krepatých konců vyhlaďte konečky menším, kulatým kartáčem. Do suchých vlasů pak naneste Powder to Wax od label.m. Prášek, který se promění ve velmi lehký vosk, je vhodný i na jemné vlasy. Oba produkty dodají účesu dostatek přirozené textury a matného vzhledu."

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA