GUIDE: JAK SI VYBRAT STŘIH OFINY PODLE TVARU OBLIČEJE

Bojíte se razantní změny, ale ráda byste zkusila něco nového? Jděte do ofiny. Teď už stačí jen vybrat jakou. Chcete ofinu krátkou, dlouhou, nebo sestříhanou? Tupou, či snad šikmou? Všechny se dají nosit na mnoho způsobů, není však jednoduché vybrat správně. Díky nám však budete přesně vědět, kterou zvolit.

Ofina sluší v zásadě každému, ne každá délka a tvar ofiny však bude sedět právě vašemu obličeji. Proto je tvar obličeje při výběru to nejzásadnější. Váš celkový vzhled ofina velmi zženští a dá dokonale vyniknout konturám obličeje. 

1) Podlouhlý obličej
K tomuto tvaru obličeje se dokonale hodí delší ofina. Měla by mít délku nad obočí nebo alespoň těsně k němu. 

2) Kulatý obličej
Ideální variantou je prostříhaná, vrstvená delší ofina na stranách tváří, která maskuje kulatost obličeje a opticky zužuje. Rozhodně se vyhněte tupě/rovně střižené ofině, která by jen zdůraznila kulaté rysy obličeje. 

3) Oválný obličej
Váš tvar obličeje je malá výhra. Vy můžete vyzkoušet takřka vše, a pořád budete vypadat dobře. Tento typ obličeje je totiž ‚nejslušivější‘. 

4) Srdcovitý obličej
Ofina je pro něj ideálním řešením, jelikož vyrovnává špičatou bradu a širší čelo. Volte nejlépe jemnou ofinu (ne hustou ani extrarovnou) nad očima.

5) Hranatý obličej
Pokud jste majitelkou hranatého tvaru obličeje, mělo by vám jít především o zjemnění rysů. Proto se vyhněte tupým nebo extrarovným střihům a zkuste něco jemného. Prostříhané vzdušné patky, klidně i zvlněné, a raději upřednostňujte úpravu na stranu.

Mrkněte do galerie a nechte se inspirovat vlasovým stylingem celebrit. 

GUIDE: JAK SI VYBRAT STŘIH OFINY PODLE TVARU OBLIČEJE