GUIDE: JAK SI VYBRAT ÚČES, PODLE TVARU OBLIČEJE

Pokud je i pro vás během horkých letních dní, culík jediným možným řešením, je nejvyšší čas na změnu. Nový účes! Před tím, než začnete hledat obrázek toho „pravého“, měla byste zvážit několik faktorů, které výsledný efekt značně ovlivní. Tvar a rysy obličeje. Vyberte si nejvhodnější účes, podle tvaru vašeho obličeje.  

srdcovitý tvar
Vaší jasnou volbou by měla být ofina, ta vám pomůže skrýt čelo. Slušet vám budou polodlouhé účesy, končící kousek pod bradou. Dobrým řešením mohou být i kudrny, které přidávají na objemu v dolních partiích tváře. Pokud jste se rozhodla pro dlouhé rovné vlasy, nechte si sestříhat pár postraních pramínků. Určitě se vyhněte pěšince na střed nebo vysoko vyčesaným účesům

.srdce3

hranatý tvar
Ideálními jsou ve vašem případě asymetrické účesy s pěšinkou na straně, které opticky uberou na hranatosti. Vhodné jsou například stupňovité účesy s boky sestříhanými do obličeje, nebo jemné kudrny či vlny okolo obličeje.
Vyhněte se zarovnanému polodlouhému účesu, rovně střižené ofině a pěšince uprostřed.

hranaty3

oválný tvar
Máte-li oválný obličej, můžete se radovat. Jedná se o nejideálnější tvar, kterému sluší téměř všechny typy účesů. Nemusíte se bát experimentovat a zkoušet extravagantní účesy. Pokud se vám podaří sladit účes a osobnost, úspěch máte zaručen!

oval3

kulatý tvar
Vašemu obličeji budou dokonale slušet účesy bohaté kolem brady, po stranách rovné nebo překrývající obličej. V případě ofiny volte raději vrstvenou než rovnou. Vyhýbejte se objemným kudrnám, příliš staženým vlasům a účesům končícím v úrovni brady.

kulaty3

Nejste si jistá, jakého tvaru je váš obličej?
Sčesejte vlasy dozadu, můžete použít čelenku. Stoupněte si před zrcadlo a obkreslete obrysy vaší tváře pomocí mýdla nebo konturovací tužku na zrcadlo.  

EBC promo