How to: nejlepší účes podle tvaru obličeje

Zima pomalu končí a s nastupujícím jarem se ozývá i tendence osvěžit svůj look. A jak jinak než změnou střihu vlasů. Ale dřív, než půjdete do salonu s fotkou své oblíbené herečky, zastavte se. Přinášíme vám guide, jak poznat tvar svého obličeje. Pixie cut, mikádo, dlouhé vlny nebo sestříhané prameny… v následujících dnech se zaměříme na každý typ zvlášť, a vy v galerii z přehlídek i červených koberců zjistíte, jaký cool look je přesně pro vás.

Kruh
Pokud se výška obličeje shoduje s jeho horizontálním rozměrem ve středu a máte kulatou bradu, vlastníte obličej ve tvaru kruhu stejně jako Miranda Kerr, Cameron Diaz a Christina Ricci.

Obdélník
Šířka čela je shodná s šířkou spodní čelisti. Brada je hranatá a běží v rovnoběžce s vlasovou linií. Opticky tak vykouzlí tvar obdélníku jako u Sandry Bullock, Angeliny Jolie a Demi Moore. 

faceshapes

Srdce
Tvar prozradí jednoduché indicie, čelo je výrazně širší než dolní čelist, a pokud si prameny stáhnete do culíku, horní vlasová linie dokreslí dvěma oblouky opravdové srdce. Mezi nositelky srdcového tvaru patří například Kourtney Kardashian, Reese Witherspoon a Jennifer Love Hewitt.

Ovál
Pracujeme stejně jako u obdélníku se stejnou šířkou v horní i dolní části. Výška od vlasové linie po nejnižší bod kulaté brady je ale vůči šířce obličeje o třetinu až polovinu větší. Pokud je tomu tak právě u vás, gratulujeme! Tvar obličeje, který vlastní Beyoncé, Jessica Alba nebo Julia Roberts, je považován za ideál a ve výběru účesů téměř neomezuje.

Máte jasno a čekáte na inspiraci? Seriál právě začíná. Příští epizoda s názvem Kruhový obličej již zítra od 9 hodin.