Nej vlasy podle Penélope

Penélope Cruz je obdarována zvláštním druhem nenucené a exotické krásy, díky které se stala múzou hned několika režisérů (kromě jiných okouzlila především Pedra Almodóvara a Woodyho Allena) zároveň si však získala srdce snad všech diváků. Herečka, která se nám vryla do paměti zejména díky svým hlubokým očím a smyslným rtům, je však schopna změnit svou identitu doslova v každém filmu. A díky čemu? Jsou to její vlasy! 


Objemné a nedbalé drdoly v kombinaci s oduševnělým výrazem charakterizují Raimundu z dramatu Volver, zatímco lehké vlny a rozpuštěné vlasy proměnily Penélope ve snímku Vše o mé matce ve zbožnou řádovou sestru Rosu. Ve filmu Rozervaná objetí se herečka skvěle poprala s dalším převtělením a pomohla jí s tím chytře použitá paruka a rozličný styling ofiny. Rozcuchané vlasy a černý klobouk zase vytvořily bezstarostnou, ale horkokrevnou Maríu Elenu v Allenově romantickém dramatu Vicky Cristina Barcelona. Její ledabylá ofina z Vanilkového nebe je zářným příkladem pro všechny, které v poslední době také propadly kouzlu čela zakrytého vlasy, Beyoncé nebo čerstvě vdanou Behati Prinsloo nevyjímaje.


Ať už však této španělské divě připadne jakákoliv role - Penélope Cruz je zkrátka zárukou toho, že postava kterou hraje se stane ikonickou a svůdnou stejně jako její magická hříva.

Nej vlasy podle Penélope