Šampony, které vám udělají skutečný objem

S jemnými vlasy to bývá těžké. Chybí jim objem, velký culík ani uzel s nimi neuděláte tak snadno jako s hustými a neustále vypadají jako "myší ocásky". Co s tím? Jednak se hned začněte kamarádit s nejlepším suchým šamponem, jaký si jen můžete dovolit a samozřejmě ho pravidelně používejte. A pak se zaměřte na péči o vlasy, která hraje klíčovou roli v tom, jak budou po ránu vypadat a jestli budete muset trávit před zrcadlem pár minut nebo spoustu času. Péče je absolutní základ. Pokud budete svoje vlasy správně hýčkat a dávat jim to, co potřebují, odmění se vám.

Výběr šamponu je stejně zásadní jako si vybrat správnou velikost džín nebo bot. Pokud si zvolíte dobře, bude to paráda. Pokud ne, nic dalšího vám nepomůže, i kdybyste se snažili sebevíc. U mytí jemných vlasů se vyplatí dodržovat pár jednoduchých pravidel, díky kterým docílíte výraznějších výsledků. 

Jaký je nejlepší šampon na jemné vlasy?
Rozhodně se vyhněte olejům. Ty vlasy zatíží a s objemem se můžete rovnou rozloučit. Pak musí být šampon dostatečně jemný, takže žádná "drogérka", na svých vlasech nešetřete a dejte jim opravdu pořádnou péči. Nejste si jisti s výběrem? Zeptejte se svého oblíbeného kadeřníka. Ten zná vaše vlasy ještě líp než vy sami, a tak i vybere ten nejlepší produkt. Důvěřujte mu.

Musím si jemné vlasy mýt denně? 
Nemusíte, pokud nepoužíváte mastné krémy a oleje na obličej. Ty během dne a hlavně noci omastí i vlasy, a tím je připraví i o objem.

Jak si správně mýt jemné vlasy?
Kromě dobrého šamponu taky záleží na tom, jak ho používáte. Nezapomínejte šampon a kondicionér pořádně vymýt. Tím pořádně myslíme opravdu pořádně. Tento krok nešiďte, zbytky šamponu zatěžují vlasy i vlasovou pokožku. Po umytí si vlasy vždycky vyfoukejte a nechoďte spát s mokrou hlavou.

Musím používat kondicionér?
Funkce kondicionéru je uzavřít kutikulu, takže ano, pokud nechcete mít hrubé a na dotek nepříjemné vlasy, které se navíc lámou. Kondicionérů se nebojte, platí u nich to samé, co u šamponu. Vybírejte si ty kvalitní, bez olejů a určené přímo pro jemné vlasy.

Co je "reverse washing"?
Jedná se o metodu, kdy nejdřív použijete kondicionér a po jeho smytí šampon. Může to být právě vaše cesta, jak mít zdravé vlasy bez zatížení. Zkuste to a sami uvidíte, jestli to na vás funguje.

Jak si mám správně česat jemné vlasy?
Čím míň, tím líp. Hřebenem totiž rozčesáváte maz produkovaný pokožkou po celé délce vlasů, ty se zmastí a o objemu se vám může jen zdát. 

Na následující stránce najdete seznam 7 nejoblíbenějších šamponů pro jemné vlasy podle ELLE. Opravdu fungují.

 


 

Oribe Magnigicent Volume 1a9cc

Shampoo For Magnificent Volume, Oribe, 1195 Kč


 

Alterna Caviar Volume Shampoo 65a88

Bodybuilding Caviar Volume Shampoo, Alterna, 969 Kč


 

Sachajuan Ocean Mist Volume Shampoo 5f46c

Ocean Mist Volume Shampoo, Sachajuan, 580 Kč


 

volumetry shampooing 300ml 5 97512

Serie Expert Volumetry, L'Oréal Professionnel, 280 Kč


 

klorane volume shampoo c4e02

Volume Shampoo, Klorane, 209 Kč


 

Sensai Shidenkai Volumising Shampoo 691c2

Shidenkai Volumising Shampoo, Sensai, 799 Kč


Kerastase bain 27f74

Bain Volumifique, Kérastase, 419 Kč