U moře a kadeřník v nedohlednu, jak si snadno střihnout účes sama?

 

Všichni známe ta nepovedená videa, to ale nemusí být zrovna váš případ, buďte opatrné do ničeho se nežeňte a na domácké stříhání si vyhraďte dostatek času. Samozřejmě doporučujeme vždy raději navštívit kadeřníka. Ale kdyby přeci jen (viz úvod), tady jsou tři základní úpravy.

Zkrácení pramenů

Jelikož se jedná o suchý střih, není třeba si před začátkem vlasy umýt. Musíte však vlasy bedlivě vyčesat tak, aby byly opravdu hladké, zvláště pokud máte přirozeně kudrnaté vlasy. Pokud tak neučiníte, smiřte se s nerovnostmi. Ahoj zoubku!

Krok 1: Předkloňte se, sčesejte si vlasy dopředu a sepněte je do těsného, ​​hladkého a dobře utaženého culíku u temene, který sedí vaší přirozené vlasové linii uprostřed čela.

Krok 2: Hřebenem si vyměřte první délku vlasů od vlasové linie, to znamená, odměřte si délku prvních pramenů, nejlépe někde u lícních kostí, pokud chcete dosáhnout trendy záclonek, nebo k bradě, pokud toužíte po střihu kotvy.

Krok 3: Kadeřnickými nůžkami ustřihněte – rovně – přebytečnou délku, podle předešlé výměry. Bacha, nesnažte se zastřihnout domácími kuchyňskými nůžkami. Když už se pro domácí střih rozhodnete, určitě si, třeba na wish, pořiďte ty, co se alespoň trochu podobají kadeřnickým.

Krok 4: Hřebenem podchyťte novou délku, vyrovnejte pramínky vedle sebe, tak aby se do hřebene hezky vyskládaly do řady a nůžkami namířenými k temeni hlavy opatrně prostřihejte tupé konečky – ten pohyb přeci znáte od vlastní kadeřnice, je to takový ten ladný krok, u něhož si člověk říká, proč je zapotřebí. Je to proto, aby účes získal rozmanitý, a přesto souměrný nádech, úplně obyčejně, aby to nebyly než tupě ustřihnuté vlasy.

Krok 5: A když už culík rozpustíte upravte dle potřeby.

Domácí Bob

Všichni ho milují, všichni ho chtějí – pokud ho chcete zkusit doma, riskujete, to ale víte. Před tímto střihem si hlavu raději umyjte, jakékoliv finální úpravy ale provádějte na vysušených vlasech.

Krok 1: Začněte podobně, jako u zkrácení konečků, jen v tomto případě si culík uvažte v rovné pozici (tedy ne v předklonu) a posuňte jej lehce pod vrchol lebky.  

Krok 2: Rovně culík, po vyměření, zastřihněte a nechte vlasy spadnout k ramenům.

Krok 3: V suchém stavu si vlasy sepněte ještě do několika menších culíků na stranách a doupravte opět vysekáním tupých pramenů, jako u předešlého střihu.

Zastřihnuté konečny

Vlasy si v tomto případě umyjte a zastříhávejte, pokud možno, ještě když jsou vaše vlasy mokré.

Krok 1: Na vlasy naneste kondicionér a vlasy důkladně sčesejte tak, aby perfektně kopírovali váš obličej.

Krok 2: Ukazováčkem a prostředníčkem vytvořte klipsy a pramen po pramen vymezte touto klipsou. Prsty vždy sjeďte až ke konečkům.

Krok 3: Nůžkami namířenými prosti růstu pramenů vysekejte přebytečné a vyčuhující konce a vytvořte lichotící a střídající se řadu konečků.

Krok 4: Než vlasy vysušíte, všechny prameny si jeden po druhém zkontrolujte a úpravy znovu vykonávejte až na vysušených vlasech.

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA