Vyžehlete je do krásy – manuál pro žehlení vlasů

Dobře zacházet se žehličkou není jen tak samo sebou. Chce to tři věci: dobrou žehličku, trochu zručnosti (přijde praxí), ochranné sérum. Výsledkem budou fantasticky hladké, lesklé a nepoškozené vlasy.

Příprava
Kvalitní žehlička je nutností. Každá značka nabízí své vychytávky. Základní pravidlo při výběru ale je: kupte si tu, která se zahřeje na teplotu 175 až 185 stupňů. S ní nemusíte vlasy žehlit na několikrát. Stačí jednou, a je hotovo. Vlasy tudíž nebudete zbytečně zatěžovat. Bez přípravku speciálně určeného pro ochranu vlasů před horkem se do žehlení vůbec nepouštějte. Na trhu je jich řada. Doporučujeme Krém pro narovnání, uhlazení - Smoothing Cream od label.m.
Je potřeba vlasy důkladně rozčesat. Nežehlete zacuchané prameny. Ostatně: vždycky vlasy žehlete, až když budou dokonale suché. Jinak je na dlouhou dobu poškodíte.

Profesionální technika – dohladka
Vlasy rozdělte do několika pramenů. Čím slabší budou, tím hladšího dosáhnete výsledku. Ať už žehlíte kterýkoli pramen, postup je: v lehkém oblouku ve směru k bradě. Na vlasech tak vytvoříte přirozený pohyb a budou vypadat hustší.
Rada: Těsně po žehlení je pramen horký. Nenechte ho volně spadnout, ztratí formu. Podržte ho kulatým kartáčem nebo jen prsty lehce podtočený a počkejte, až zchladne.