REKLAMA

Značka celebrit OleHenriksen konečně v Praze!

REKLAMA

V osmdesátých letech Ole Henriksen otevřel luxusní spa v samotném centru Beverly Hills. Dodnes do něj chodi všichni, kteří něco znamenají: supermodelky, herci, zkrátka všichni, kdo potřebují vypadat a cítit se skvěle.   

Ole proslul jako průkopník propracovaného systému synergie péče o pleť a aktivních látek. Jeho obličejové a  tělové rituály si hned na počátku jeho kariéry zamilovala prakticky celá skvadra legendárních supermodelek  v čele s Naomi Campbell, Lindou Evangelistou Karen Mulder, či Christy Thurlington.

Přitom to začalo zcela nevinně. Totiž těžkou formou akné, kterou Ole trpěl v sedmdesátých letech. Tehdy se svěřil do rukou Lagitě, vyhlášené dermatoložce z Jakarty, kde v té době žil, a ta jeho život otočila o 180 stupňů. Nejenomže mu vyléčila akné, ale ještě ho nasměrovala na jeho životní dráhu. „Svět krémů plný zázračných botanických výtažků, jež i z ošklivého kačátka dovedou udělat labuť, mě fascinoval natolik, že jsem se rozhodl jej blíže prozkoumat,” vyprávěl mi Ole po telefonu během našeho interview, které najdete v červnové ELLE na straně 100.

V Londýně tak absolvoval Christine Shaw School of Beauty Science and Cosmetology. Naučil se vše od make-upu přes péči o pleť, základy chemie až po anatomii… „Každý den jsme naše techniky pilovali na modelkách a pomáhali jim stát se tou nejlepší verzí sebe sama, což se pak vlastně stalo základní filozofií mojí práce,” dodává. 

Kendo
Info ikona

Po vyhlášených spa přišla na řadu eponymní kosmetická značka, kterou od června můžete najít v parfumeriích Sephora. Všechny její produkty jsou bez parabenů, sulfátů, minerálů, ftalátů i zbytečných barviv. Naopak v nich najdete mnoho aktivních ingrediencí. Klíčovou složkou je vitamin C, který aktuálně hýbe světem. „Má neuvěřitelné účinky. Pokožku rozjasňuje, sjednocuje, redukuje jemné vrásky a otoky. Vitaminem C se zabývám už dlouho. Inspiroval mě k tomu dvojnásobný držitel Nobelovy ceny Linus Pauling, jenž propagoval užívání vysokodávkového céčka k léčbě nejrůznějších onemocnění včetně rakoviny. Jsem v používání vitaminu C v kosmetice vlastně takový pionýr,” vyprávěl mi se smíchem v hlase Ole. Mezi produkty, které byste si rozhodně neměli nechat ujít patří kultovní tonikum Glow2OH Dark Spot, oranžová řada Truth s vitaminem C i zelená řada Balance, která skvěle funguje na problematickou pleť. Vyzkoušejte masku na zvětšené póry Cold Plunge Pore Mask, která má super tyrkysovou barvu Tahle fotka na vašem Instagramu určitě nezapadne!

Kendo
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA