Co znamená líbání pro kluky a co pro holky?

Jestli vás nový partner přitahuje a vzrušuje, poznáte na první dobrou nejen podle vůně, ale také podle toho, jak vám “chutná” při líbání. A v začínajícím vztahu to může hrát nemalou roli. Až 66% žen a 59% mužů přiznává, že minimálně jednou v životě zažili, že první polibek byl zároveň tím posledním, protože veškerá touha po těch dalších rázem zmizela. Nicméně to je asi vše, na čem se muži a ženy v líbání shodují.

coldmountain

Co líbání znamená pro kluky? Co jim může prozradit?

1. Chce mě? Vyspala by se se mnou? I v tom může klukům aspoň částečně napovědět líbání. Testosteron obsažený v jejich slinách v kombinaci s citlivými rty a jazykem u partnerky snadněji vzbudí chuť na sex. Podle hladiny estrogenu obsaženého v ženských slinách si partner zase nevědomě “otestuje”, v jaké fázi ovulačního cyklu žena je - a jaký má tedy zrovna sexuální apetit.

2. Bude se mi to s ní líbit? Napadlo vás někdy, proč kluci upřednostňují klasické líbání před něžnými polibky, které bychom zase někdy upřednostnily my, holky? Je to proto, že jejich smysly (čich a chuť) jsou méně citlivější, než jsou ty naše. A na to, aby si kluk otestoval, jestli jeho partnerka je ta pravá (minimálně na sex), potřebuje důkladnou “výměnu informací” v podobě pořádné, klasické líbačky.

3. Je tahle holka sexy? Tvar a barva rtů může také mnohé prozradit. Muže přitahují ženy s velkými, výraznými a plnými rty. Čím tmavší odstín rtů, tím víc sexy (že v tomhle ohledu umíme kouzlit s konturovacími tužkami a s rtěnkami, to už je naše ženské know how!).

4. To chce klid… Muži sází často na líbání, když chtějí uklidnit vyhrocenou situaci. A tahle taktika jim obvykle s úspěchem vychází. Paradoxně se pak ale třeba při sexu často obejdou bez líbání.

ss 120207 famous kisses the notebook.ss full

 

Co líbání znamená pro holky?

1. Chci ho? Miluju ho? Při líbání u ženy stoupá hladina oxytocinu, který v podstatě hraje do karet jejímu partnerovi - “přesvědčuje” ženu o tom, že strávit noc s tímhle chlapíkem je prostě výborný nápad! Líbání u ženy také uvolňuje dopamin, který vyvolává příjemné pocity, uklidňuje, uvolňuje a mj. namlouvá ženě, že tohle je ta pravá romantická láska.

2. Stačí jen ochutnat. Na rozdíl od mužů stačí ženám na ověření toho, jestli by tenhle chlapík stál za hřích, poměrně málo. Nepotřebují velkolepé a dlouhé líbačky. Díky tomu, že ženské smysly jsou mnohem citlivější než mužské, stačí decentní polibky, aby ženy instinktivně odhadly, na čem jsou a jestli společeně strávená noc bude stát za to.

3. Rozhodně ne měkouše! Jaké rty se ženám líbí? Rozhodně ne takové, které působí příliš měkce a baculatě - ženy za nimi vidí nedostatek mužnosti a dominance. Líbí se nám muži s většími rty, ale nikoli s příliš velkými, které pak vnímáme jako ženské.

4. Láska a válka? Oproti mužům se ženy nesnaží hádky a partnerské bojůvky urovnat tím, že by vsadily na udobřovací líbanice. Zato většina se jich shodne zase na tom, že si hezký sex nedovedou bez líbání představit.

EBC promo