Zrádné blondýnky?

Říká se, že pánové mají raději blondýnky, a něco na tom jistě je.

Nejnovější studie ukázala, že nejvíce nevěrné jsou ženy, které samy sebe označují jako blondýny. Není ovšem jasné, jestli jde o přírodní krásky, nebo i ty s odbarvenými vlasy – pravděpodobnější je ale druhá varianta. Ta také odpovídá tomu, že blondýny jsou všeobecně považovány za atraktivnější. Takže chce-li být žena svůdná, dost často zvolí variantu blond hřívy nebo aspoň prosvětlujícího melíru.

Odpradávna jsou blondýny vzácnější, a i proto jsou považovány za atraktivnější. A jaká byla konkrétní čísla vyplývající z výše zmíněného výzkumu? 43 % nevěrných žen byly blondýny, 23 % brunety a jen 11 % černovlásky. U mužů to bylo trochu jinak, a jak by také ne – muži se na blond neodbarvují: nevěrníci byli ze 40 % hnědovlasí, 20 % bylo blond a stejný počet černovlasých. 

Ostatně, blond barvu vlasů vyznávají snad všechny herečky a modelky, které k tomu aspoň trochu dispozice - a hned mají větší šanci stát se sex symbboly jako třeba Marylin Monroe nebo Scarlett Johansson. Jaké to je být blondýnou si čas od času vyzkouší i typické tmavovlásky, jako například Angelina Jolie, Victoria Beckham, Natalie Portman nebo Julia Roberts. 

EBC promo