6 tipů, jak získat dokonalou práci

1. Ukažte, co umíte

Založte si profil na LinkedIn a využijte jeho potenciál. Místo pouhých slov, která fungují na papíře, doložte své kvality skutečnými výsledky. Předveďte budoucímu zaměstnavateli práce z minulosti a zveřejněte vytvořená videa i prezentace.

2. Nehrajte si na schovávanou

Základem úspěchu je být vidět. Pokud chcete vyčnívat, využijte klíčových slov. Do profilu zkrátka nestačí napsat, kdo jste, ale i jaké máte vize a ambice a třeba i to, co vás baví. Myslete na to, jak chcete na budoucího šéfa zapůsobit.

3. Použijte všechny zbraně

Je obecně dokázáno, že kompletně vyplněné uživatelské účty s fotografií jsou zobrazovány jedenáckrát častěji než účty vyplněné částečně.

fashion-week-street-style-details-7-553x359

4. Umím a dokážu

Pro potenciálního zájemce o spolupráci jsou důležité kromě zkušeností i aktuální dovenosti. Nebojte se je proto popsat co nejpřesněji a doložit je prostřednictvím referencí svých bývalých spolupracovníků.

5. Pozorujte veškerý pohyb

Pokud máte o své práci snů jasno, sledujte firmy, v nichž je možné takovou pozici vykonávat. Hot news o lidech, kteří firmu opouštějí nebo do ní nastupují, dostanete jednoduše do zprávy.

6. Vytvořte si síť kontaktů

Aby profil získal punc serióznosti, musí obsahovat alespoň pár desítek referencí. Vaše schopnosti a klady může dosvědčit kdokoli, a proto spojte síly a doporučení si s přáteli a rodinou vyměňujte neustále. Požádejte o hodnocení i kolegy z práce současné i minulé, pomohou vám.

Nezahálejte a otevřete šancím dveře dokořán. Dream job už čeká!

EBC promo