Jste stále single? Víme, co za tím je…

Psychologové a vztahoví koučové se shodují na tom, že single lidé v mnoha ohledech jednají dost podobně a mívají zažité vzorce chování, které mohou právě za to, že zůstávají sami, třebaže by chtěli mít partnera. Pokud jste (nedobrovolně) single, možná děláte následující tři věci:

1. Děláte si příliš (většinou zbytečných) starostí

Jste s ním na prvním rande, ale už během schůzky si lámete hlavu s tím, jestli mu nepřipadáte nudná, jestli se mu líbíte, jestli vám zítra zavolá nebo jestli nebude hloupé, když mu zavoláte sama… Pusťte všechny tyhle myšlenky z hlavy, přestaňte být úzkostlivá, snažte se hlavně co nejvíc užít si schůzku a neřešte, co stejně neovlivníte. Nechte věci, ať plynou. 

2. Bojíte se závazků

Jakmile to s nějakým klukem začne vypadat trochu vážněji a začne vám dávat najevo, že by si uměl představit společný život, zpanikaříte. Podvědomě začnete hledat důvody, proč to není ten pravý: je moc malý/moc velký, hodně bloďatý/málo blonďatý, příliš intelektuální/málo intelektuální. Nechte toho! Pokud vztah funguje v těch podstatných věcech, milujete se, podporujete se, pomáháte si a baví vás to v posteli, nehledejte uměle problémy a nesnažte se z něj vycouvat jen proto, že vás děsí závazky s ním spojené. Vždyť fungující vztah je přece to, co jste si tak přála.  

3. Nejste přirozená

Asi každá z nás se potýká s různými většími či menšími mindráky a nepřipadá si tak dokonalá, jak by chtěla. Některá touží být atraktivnější, jiná zábavnější nebo třeba roztomilejší… Ale když nezačnete sama sebe akceptovat takovou, jaká jste a nebudete se tak prezentovat i před vaším klukem, nedáte mu šanci, aby se zamiloval do vašeho skutečného já. Přetvařování by vám možná vydrželo na první schůzce, ale do budocna by vám to oběma vzalo šanci rozehrát něco hlubšího. Uvědomte si, že jste úžasná právě taková, jaká jste ve skutečnosti - a podle toho se také chovejte, to vyzařujte. Ostatně kdybyste nebyla tak skvělá, asi by s vámi nešel na rande, ne?