Kdo je bez partnera, může si za to sám

Na začátku si udělejme jasno. Na tom, být singl, není nic špatného. Řada lidí se pro to dobrovolně rozhodne a jsou bez partnera šťastní. Pokud ale patříte k těm, kteří by svůj status ‚singl‘ už dlouho rádi vyměnili za ‚ve vztahu s…‘, pak čtěte pozorně. Michael Mary, odborník na lidské vztahy a autor několika bestsellerů, vysvětluje, v čem děláte pravděpodobně chybu. Podle něj není láska jackpotem v loterii, ale výsledkem (respektive následkem) našeho chování. Chovejte se ‚správně‘, a vaše šance na vztah se zvýší.

Chyba č. 1: Tempo
„Neumí se hned vyjádřit.“ „Nosí staromódní sako.“ Při prvním setkání stačí maličkost, a toho, kdo sedí naproti vám, strčíte do škatulky ‚ani náhodou!‘. Říkáte si, že alespoň neztrácíte čas s tím nepravým. Podle Michaela Mary se ale mýlíte. Umění zamilovat se a vybudovat kvalitní vztah je i v tom, naučit se na druhém vidět hezké věci. Každému to nejde od přírody, někdo se to musí naučit. Myslete na to při příštím rande.

Chyba č. 2: Fantazie
Přitahují nás lidé, kteří jsou jiní než my. Tajemství erotiky totiž spočívá v odlišnosti. Dráždí nás to, co je jiné. Ovšem na druhou stranu, trvalý vztah vybudujeme pouze s někým, s kým máme hodně společného. Takže co s takovým rozporem? Rozlučte se s představou, že perfektní vztah má obojí, radí Michael Mary. Na cestě za novou láskou se zastavte a upřímně si zodpovězte otázku: Co si představuji pod štěstím ve dvou? Vášeň a erotiku, nebo porozumění?

Chyba č. 3: Sólista
„Volný čas trávím na koních. Můj budoucí partner to musí akceptovat.“ Vyjadřujete se podobně? Další chyba. Nespočívá v tom, že se chcete věnovat věcem, které vás baví, ale v přístupu. Partner nemá být doplňkem, vyplňovat mezeru ve vašem životě. Máte s ním sdílet svůj život. Zkuste na to jít jinak. Třeba takhle: „Chtěla bych někoho, s kým bych mohla jezdit na koni.“

Chyba č. 4: Hry
Ženy je milují. Pouští se do nich hlavně na začátku, ve fázi seznamování a tzv. oťukávání. Podle Michaela Maryho je to ztráta energie a času. Seberte odvahu a místo rafinovaných strategií zkuste férovou hru. Když hodíte míč na jeho stranu, čekejte reakci. Z ní pak usuzujte. Vymluvil se z prvního pozvání na rodinnou oslavu? Při tématu ‚budoucnost‘ mění rychle téma? Ano, nemyslí to s vámi vážně.

Chyba č. 5: Princ na bílém koni
Má modré oči, hnědé vlasy, zajímavé povolání a plat, bydlí ve stylově zařízeném bytě, sportuje, je citlivý, sebevědomý, nikdy nebyl ženatý, nemá děti… S přibývajícími roky nabývají představy o budoucím partnerovi stále zřetelnějších kontur. Proto také většina singles na otázku, proč jsou sami, odpovídají, že mají velké nároky a nikdo jim nevyhovuje. Co na to Michael Mary? Láska není balíček all-inclusive. Kdo si to myslí, zůstane sám.

EBC promo