REKLAMA

Konec romantiky: partner se hledá podle DNA

REKLAMA

Hledání partnera podle genů přestává být záležitostí sci-fi nebo komedií. Už před časem vznikly firmy, které tzv. DNA-matching svým zákazníkům nabízejí. První vznikla v Americe, druhá, novější, ve Švýcarsku. Jak takové hledání ideálního muže či ženy funguje?

Základem je lidský pach. Seznamka podle DNA se tak opírá o to, jestli vám vyhlédnutý partner bude vonět, nebo ne. Při laboratorní analýze se rozebírá právě ta část genů, která je zodpovědná za naši osobní vůni. Tzv. komplex MHC. Ve švýcarské firmě GenePartner to probíhá zhruba takto:
Vatovou tyčinkou setřete své sliny a pošlete je poštou do Curychu. Tam je během tří týdnů vyhodnotí, načež vám do schránky přijde obálka s přístupovými údaji, s nimiž se dostanete do speciální internetové seznamky. V ní je dnes přes 1000 singles a všichni si nechali zjistit své MHC. Zalíbí-li se vám tu někdo, dříve než se s ním sejdete nebo než ho vůbec oslovíte, zjistíte si, jestli se k vám svých pachem hodí. Jednoduché, podle GenePartner velmi účinné. Ale především to šetří čas. Což je dneska asi to nejcennější.

DNA test si můžete objednat na stránkách www.genepartner.com. Stojí necelých 250 dolarů.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA