REKLAMA

Ráno poté… Díl 1.

REKLAMA

Ráno se probudíte s pocitem, že vám v hlavě buší kladívky stovky malých protivných permoníků. Jako špatně sestříhaný film se vám odvíjí průběh včerejšího večera. Matně si vzpomínáte, jak jste vyznávala kolegovi horoucí lásku a pak usnula pod stolem. Taky se vám to občas stává? Pokud ano, pak vám možná pomohou následující rady, jak přežít muka, která následují den poté.

Voda, co vás drží nad vodou
Vaše první kroky pravděpodobně povedou do sprchy. Jestli máte dostatek odvahy, zkuste skotské střiky: střídání teplé a studené vody vám rozproudí krev a pomůže rychleji vyplavit toxiny. Zároveň vás zaručeně probudí.

Také byste měla hodně pít, protože právě dehydratace je jedním z důvodů, proč při kocovině tolik bolí hlava. Ideální je jemně perlivá minerálka, která vám vrátí ztracené minerály, můžete si do ní přidat ale i kapku citronu nebo limetky. Novinkou jsou rozpustné šumivé tablety Vyprošťovák (Vitar, 45 Kč). Obsahují jedlou sodu, která uklidní váš rozkolísaný žaludek. Já se spoléhám na bylinkové čaje, střídám mátu a heřmánek, jsou totiž nejlepšími přírodními pomocníky při žaludečních nebo zažívacích problémech. Navíc když je v čaji med, tělo rychle dostane energii, která mu po dlouhé noci chybí.

Obličej volá SOS
Děsíte se pohledu do zrcadla a opuchlých očí? Oční kapky Visine Classic (95 Kč) utiší pálení a oči projasní, zkusit můžete také chladivý polštářek na oči Hangover Chill Pill (prodává Naoko, 350 Kč). Nebo tip, který mi poradila filmová maskérka Tereza Roubíčková: „Na opuchlý obličej používám plátky z okurky a v mrazáku mám pořád připravené čajové sáčky, které si dávám jako obklady na unavené oči. Z výrobků mohu doporučit make-up 10 Hour Sleep Effect od Bourjois (379 Kč), který zakrývá všechny známky únavy, jako jsou kruhy pod očima nebo ‚mdlá‘ pokožka. Perfektní jsou také tvářenky, které vám po probdělé noci vrátí zdravou barvu.“ Pokud vás trápí otoky, myslete na ně podle Terezy Roubíčkové dlouhodobě a vypusťte z jídelníčku sůl. Ta vede k zadržování vody v těle a k otokům.

VÍCE SE DOČTETE V DALŠÍM DÍLE.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA