Aby svatební účes neměl chybu

Svatební účes není drobný detail, který byste měla řešit až dva dny před svatbou. Není o nic méně důležitý než šaty a stejně jako ony by měl být dokonalý. Jak na to, poradí Yann Varin z manhattanského salonu Yann Varin Salon. Je kapacitou v branži, jeho vlasové kreace byly k vidění ve francouzské ELLE nebo na přehlídce Caroliny Herrery. Prozradil několik svých tipů na zkoušení svatebních účesů.

1) Mluvte se svým kadeřníkem
Klíčem k tomu, dostat od kadeřníka to, co chcete, je mluvit a zase mluvit. V tomto případě mu popište i místo, jeho atmosféru a nezapomínejte ani na ženicha. „Pokud je ženich stejně vysoký, nechcete ho přece svým účesem převyšovat,“ připomíná Varin.

2) Nemyjte si vlasy
Na schůzku nechoďte s čerstvě umytou hlavou. Práce je pak pro kadeřníka náročnější.

3) Pozor na barvu
Seznamte svého koloristu s kadeřníkem (pokud nemáte ‚vydání‘ dva v jednom). Koloristovi podrobně popište, kde budete mít svatbu. Jestli na pláži u vody, nebo v kostele. Každé místo klade na vaši barvu vlasů jiné nároky.

4) Nepodceňujte zkoušku
Všichni jsme snad za jedno – účes je stejně důležitý jako svatební šaty. Tak proč šatů vyzkoušíme alespoň desatero, a účesy pouze dva? Nespokojte se s prvním, který vám připadá ucházející. Chtějte víc.

5) Nezapomínejte na vlasové doplňky

Ať už to bude závoj, nebo obyčejná sponka, kadeřníkovi o nich řekněte, nebo ještě lépe, ukažte mu je. „Musí zvážit, kde budou ve vlasech umístěny,“ vysvětluje Varin. Podle toho pak vymyslí finální podobu účesu.
Kde nakupovat ty nejlepší vlasové doplňky? Doporučujeme e-shopy:
http://shop.nordstrom.com
www.jenniferbehr.com
www.fler.cz
www.polyvore.com
www.net-a-porter.com
Pro inspiraci se podívejte do fotogalerie.

EBC promo