Desatero dobrého svatebního hosta

1. Odpovězte na pozvánku
Je samozřejmostí, že si svatbu své nejlepší kamarádky nenecháte ujít. I tak byste ale měla odpovědět na pozvání a nemyslet si, že je s vámi stoprocentně počítáno. Nemusela by na vás zbýt židle.

2. Přijďte včas
Svatby stejně jako módní přehlídky nezačínají načas. To ještě neznamená, že můžete s určitou prodlevou počítat a zpozdit se o akademickou čtvrthodinku. Naopak, přijďte o dvacet třicet minut dříve.

3. Nevoďte si hosta, pokud vám to nebylo řečeno
Pokud jste dostala pozvánku pouze pro sebe, přijďte na svatbu sama. Nehodí se ani volat nevěstě či ženichovi a nálehat, abyste si mohla přivést někoho s sebou. Kdyby to měli v rozpočtu, nabídnou vám to sami.

4. Vypněte si telefon
Ať máte nastavené seberomantičtější zvonění, vypněte si telefon. Nechcete přece, aby se Robbie Williams překřikoval s ženichovým roztřeseným „Ano“.

5. Dodržte dress code
Nechoďte na svatbu nevhodně oblečeni. Muži by vždycky měli mít oblek, ženy minimálně kostýmek nebo sukni, lépe pak šaty. Pokud jste dostali nějaké instrukce (např. fialové doplňky), dodržte je!

6. Neoblékejte si bílou
Existuje miliarda možných barevných kombinací, tak si proboha neberte nic bílého! (Toto pravidlo se vztahuje i na šampaň a podobné odstíny…)

7. Užijte si party
Z čeho má nastávající manželský pár strach? Že se budete nudit. Neseďte proto v koutě (ani Baby neseděla) a bavte se. Rozjeďte to na tanečním parketu, užijte si s ostatními hosty, jezte, pijte… Však to znáte.

8. Neopíjejte se
Bavte se, ale nepřehánějte to. Ve středu pozornosti má být ženich a nevěsta, ne vy, tancující polonahá na baru.

9. Zapište se do knihy hostů
Zní to jako klišé, ale novomanželé si tenhle den budou chtít pamatovat navždy a dojemný vzkaz v knize hostů jim vykouzlí úsměv na rtech, kdykoli si v ní budou listovat. I když to bude třeba za padesát let.

10. Neobtěžujte ženicha s nevěstou
Máte si toho tolik co říct, ale novomanželé se musejí věnovat také ostatním hostům (a že jich není málo). Konverzaci proto omezte jen na nutné minimum a dejte jim možnost korzovat po okolí. Zároveň se také vyhněte nevhodným tématům typu cesta sem trvala hodinu nebo počasí během obřadu se vážně nevydařilo. Nepotřebují to slyšet.

zdroj: www.glamour.com