Deset nejzajímavějších svateb roku 2010

1. Svatba nesvatba – Ayda Field a Robbie Williams
I slavný bouřlivák Robbie Williams byl loni zkrocen a oženil se s americkou herečkou Aydou Field. Svou svatbu pojali velice netradičně, místo družiček je k oltáři vedlo jejich osm psů. Vtipné je, že o svatbě nevěděli ani hosté, kteří se jí účastnili. Údajně totiž obdrželi pouze pozvánku na oslavu Robbieho dvaceti let v showbyznysu. To muselo být překvápko.

2. Nejkrásnější svatba – Coco Rocha a James Conran
K tomu, že Coco Rocha měla v červnu jednu z nejkrásnějších svateb uplynulého roku, významně přispívá fakt, že měla nejfantastičtější šaty. Navrhl je její dobrý přítel Zac Posen. Navíc se tato kanadská modelka vdávala v nádherných prostorách francouzského zámečku. Co víc si přát.

Coco Rocha a James Conran

3. Svatba v přímém přenosu – Bethenny Frankel a Jason Hoppy
Ne všechny celebrity se snaží zamezit přístupu novinářů na svou svatbu. Bethenny Frankel, televizní hvězda známá především z americké reality show The Real Housewives of New York City, se rozhodla, že svou svatbu tajit rozhodně nebude. Proto se celý obřad, ale i přípravy na něj, staly součástí televizní reality show Bethenny Getting Married? A pak že svatba má být především v kruhu rodinném!

Bethenny Frankel a Jason Hoppy

4. Lesbická svatba – Jane Lynch a Lara Embry
Extramalá svatba s 19 hosty se uskutečnila 31. května ve státě Massachusetts, kde jsou povoleny sňatky párů stejného pohlaví. Hvězda seriálu Glee Jane Lynch si vzala svou dlouholetou přítelkyni psycholožku Laru Embry. Snad se nesplní rčení „Svatba v máji, nevěsta na máry“. Navíc když jsou tam nevěsty dvě.

Jane Lynch a Lara Embry

5. Předpovězená svatba – Gemma Arterton a Stefano Catelli
Bond girl Gemma Arterton svůj sňatek v podstatě předpověděla. Po prvním setkání se svým současným manželem, italským byznysmenem Stefanem Catellim, se nechala slyšet, že potkala muže, kterého si hodlá vzít. O jejich svatbě, která se uskutečnila 5. června ve Španělsku, tak nikdo nepochyboval. Kéž bychom si tak jisté byly i my ostatní.

Gemma Arterton a Stefano Catelli

6. Svatba na druhý pokus – Megan Fox a Brian Austin Green
Megan chodila se svým přítelem Brianem, představitelem Davida v seriálu Beverly Hills 90210, od roku 2004. Dva roky byli zasnoubeni, ale v roce 2009 zasnoubení zrušili. Minulý rok dali ale manželství druhou šanci a vzali se na Havaji. Obřad na pláži se konal 24. června. Malou skvrnku na této šťastné události zanechala skutečnost, že Megan ztratila v písku svůj zásnubní prsten. Že by znamení?

Megan Fox a Brian Austin Green

7. Svatba v sedmém měsíci – Alicia Keys a Swizz Beatz
Zpěvačka Alicia Keys si vzala hudebního producenta a rappera Kasseema ‚Swizz Beatz‘ Deana. Vdávala se v červenci na Korsice v sedmém měsíci těhotenství. Na sobě měla róbu v antickém stylu, která se k bříšku skvěle hodila. Teď je už chlapeček na světě. Tak jsme zvědaví, jestli podědil nějaké hudební nadání.

Alicia Keys a Swizz Beatz

8. Nejdražší svatba – Chelsea Clinton a Marc Mezvinsky
Dceruška bývalého prezidenta USA si mohla především díky tatínkovi dovolit v červenci 2010 uspořádat nejdražší svatbu roku. Tato významná událost ji totiž přišla na 3–5 milionů dolarů. Ačkoli to normálnímu smrtelníkovi může připadat jako závratná suma, Clintonovým zřejmě nikoli. Rodina si totiž údajně, po Billově ukončení prezidentské kariéry, přišla na 150 milionů dolarů.

Chelsea Clinton a Marc Mezvinsky

9. Sloní svatba – Nicole Richie a Joel Madden
Opravdu pohádkovou svatbu měla Nicole Richie se zpěvákem skupiny Good Charlotte Joelem Maddenem. Nádherné šaty od Marchesy inspirované róbou Grace Kelly byly jen třešničkou na dortu. Na seznamu hostů byla třeba Khloé Kardashian, Samantha Ronson a taky jeden slon. Pro štěstí.

Nicole Richie a Joel Madden

10. Královská svatba – princezna Victoria a Daniel Westling
Budoucí královna se vdávala 19. června a jednalo se o největší královskou svatbu od sňatku Lady Diany a prince Charlese v roce 1981. Daniel se díky svatbě může pyšnit přízviskem Jeho královská Výsost, princ Daniel. Z osobního trenéra dost povýšil. Komu by se to nelíbilo?!

princezna Victoria a Daniel Westling

Další svatby v roce 2010:
Hilary Duff a Mike Comrie, Katy Perry a Russell Brand, Kyla Weber a Vince Vaughn, Calista Flockhart a Harrison Ford, Penélope Cruz a Javier Bardem, Katie Price a Alex Reid…