Jak má vypadat jídelníček nevěsty o svatebním dni

Abyste se ve svůj svatební den cítily skvěle, ovlivňuje i to, co během něj sníte. Diety a detoxy pro tentokrát hoďte za hlavu, budete potřebovat hodně energie. Ale jen té správné. Vyhněte se prázdným kaloriím (i těm s vedlejším účinkem nafouknutého břicha) a řiďte se našimi tipy na snídani, svačiny a večeři. Oběd jsme vynechali záměrně, ten už je totiž většinou dávno daný.

Snídaně
Nejlepší: Abyste měly dost energie na náročný den a už u kadeřnice nepadaly hlady, připravte si k snídani ovesnou kaši. Pořádný talíř. Zasypte si ji kakaem a přidejte nakrájený banán.

Nejhorší: Snídani zapijte šálkem zeleného čaje, kávu vynechte. Proč? Váš nervový systém pracuje na plné obrátky, což má za následek zvýšené pocení. Kávou ho jen podpoříte. Podobné je to i s kořeněnými jídly. Vyhněte se jim.

Dopoledne
Nejlepší: Základem je vydatně pít. Jinak vás brzy přemůže slabost či bolest hlavy. Mějte při sobě mineralizovanou vodu s vysokým obsahem hořčíku. Zklidní nervy. Dejte si knäckebrot s plátkem sýra nebo krůtí šunkou. Zajezte ho kouskem ovoce.

Nejhorší: Sladké celozrnné sušenky, coca-cola a jiné sycené sladké nápoje. Nafukuje se po nich břicho, což ne každé svatební šaty zakryjí.

Odpoledne
Nejlepší: Mezi obědem a večeří pojídejte ovocný salát. Ať jsou v něm citrusy a hodně melounu. Ovoce vás udrží dostatečně hydratovanou. Nezačne vás bolet hlava a večer se lépe poperete se skleničkami šampaňského.

Nejhorší: Všechno, po čem se vám nafukuje břicho. Vyhněte se luštěninám, bramborám, rýži, kukuřici, pečivu, brokolici, kapustě, zelí… (někomu se ale břicho kulatí i po ovoci, takže pozor).

Večeře
Nejlepší: Ze slavnostního bufetu si na talíř nandejte samá přírodní afrodiziaka. Ústřice, zázvor, vanilku, meloun. Něco určitě objevíte. Také o česneku se mluví jako o ‚povzbuzovači‘. Ten ale pro tentokrát vynechte. 

Nejhorší: Těžká, mastná jídla. Na jejich trávení potřebuje organismus hodně energie. Nezbývá mu pak na jiné aktivity.