Jak zkrátit seznam svatebních hostů?

Na svatbu přirozeně nemůžete pozvat každého, koho znáte. Proto vybrat těch pár vyvolených, které byste na svatbě vážně chtěla mít, může být docela oříšek. Natož pak když se máte domluvit i se svým nastávajícím. Nevíte si rady? Zkuste se držet několika jednoduchých pravidel…

1. Vědí, že jste zasnoubení?
Pokud dotyčná či dotyčný ani nevědí, že jste se vůbec zasnoubili, nebudou se zlobit, že nedostali svatební pozvánku. Odpověď je tedy jasná. Na vaší svatbě být rozhodně nemusejí.

2. Viděli někdy vašeho snoubence?
Pokud je vaše známost mladší než rok a pokud dotyční žijí daleko od vás, není toto kritérium úplně objektivní. Určitě ho ale lze aplikovat na ty, kteří bydlí kousek od vás, a přesto nevědí, jak vypadá. Nepamatují si i po několikaleté známosti s vaším nastávajícím jeho jméno? Na svatbu je nezvěte.

3. Kdy jste s nimi naposled mluvili?
Bydlíte na stejné trase metra a neviděli jste se rok? Bez ohledu na to, kolikrát už jste se chtěli sejít, ale nějak to ‚nevyšlo‘, je ze seznamu vyškrtněte.

4. Bude vám vadit, když vás nepozvou na svatbu?
Otázka pro ty citlivější z nás. Pokud si nedokážete představit, že byste nebyla pozvána na svatbu jejich, nemůžete je přirozeně vyškrtnout ani z té vaší. V podstatě si tak podepisujete ortel. Zkrátka ‚jak ty ke mně, tak já k tobě‘.

5. Musíme každého zvát i s hostem?
Pokud všem kamarádkám a vzdáleným příbuzným napíšete do pozvánky +1, máte na svatbě najednou padesát absolutně cizích lidí navíc. Jestli se tedy jednotliví účastníci navzájem znají, není potřeba je automaticky zvát i s hostem. Pokud vás o to výslovně nepožádají.

6. Budou součástí vašeho života navždy?
Z tohoto důvodu jen těžko budete z listu vyškrtávat své příbuzné – vždycky totiž příbuzní budete. S vašimi bývalými kolegy nebo sousedy ale nikoli. Samozřejmě že nemůžete předpovídat budoucnost, ale pokud předpokládáte, že tito lidé nebudou nadále součástí vašich životů, zvát je nemusíte.

Lepší?

zdroj: www.glamour.com

EBC promo