Jaké trendy přinesly svatby roku 2011?

Kate Middleton, Zara Phillips, Kate Moss, Lily Allen, Kim Kardashian, Sofia Coppola… rok 2011 patřil slavným svatbám. Byly ohromné, nádherné a nepředstavitelně drahé. A i když možná není vaším přáním, aby vás při svatbě pozorovaly miliony lidí, existuje řada triků a trendů, které si od čerstvě sezdaných celebrit můžete vypůjčit.

Ozdoby do vlasů
Rada pro svatebčanky: až vyrazíte na další svatbu, stejnou pozornost, jakou věnujete svým šatům, věnujte i ozdobě do vlasů. Nemusí být za každou cenu extravagantní, ale ať je vidět.

Sestra = družička
Koho za družičku? Bývalo zvykem obrátit se na nejlepší přítelkyni. Kate Middleton si ale vybrala jinak – chtěla mít při sobě svou sestru. Stejně se rozhodla i Kim Kardashian a dá se očekávat, že jejich volbu budou následovat tisíce budoucích nevěst.

Pouze s rodinou

Diamanty pro nevěstu

Představa, že by se Kate Middleton vdávala pouze za přítomnosti rodiny a nejbližších přátel, je absurdní. Jinak už je to ale u celebrit bez královských ambic. Trend, který udala Sofia Coppola, říká jasně – počet hostů: maximálně 80, místo konání: takové, kde jsou pevně zapuštěné rodinné kořeny.

Diamanty pro nevěstu
Kdy jindy je nosit, než právě na svém svatebním dni. Ideální stav: diamanty v uších i ve vlasech.

Tematická oslava
Kate Moss vyslala nejbližším generacím nevěst jasné poselství, když přiznala, že si přála svatbu ve stylu románu Velký Gatsby. Kim Kardashian zvolila jiné téma: černobílý glamour. Má to své výhody, příprava svatby je pak pro všechny mnohem jednodušší.

Bílá nejen pro nevěstu
Etiketa říká: nenos bílou, pokud nejdeš za nevěstu. Kate Middleton, resp. její sestra Pippa to změnila.

Předškoláci na svatbu!
Mají svatebčané malé ratolesti? Tak ať je nenechávají doma – v roztomilých šatečkách budou (hned po nevěstě) těmi nejkrásnějšími účastníky svatby.

Sofia Coppola

Barevné šaty pro nevěstu
Trpíte při představě, že si na svou svatbu obléknete sněhobílé šaty? Současný trend vám přeje. Oblékněte růžovou jako Reese Witherspoon nebo se inspirujte Sofií Coppolou a zkuste levandulovou.