Mějte nevěsty přečtené. V románech o radostech a strastech vdávání

Jediné, co poslední měsíce čtete, jsou ceníky plánovacích agentur, tisíckrát přepsaný manželský slib a seznam hostů v abecedním pořadí? Ukliďte na jeden víkend starosti do vaku snoubencova obleku a zažeňte zásnubní horečku listováním v knihách o (před)svatebních dobrodružstvích smyšlených hrdinek.

 

Carol Higgins Clarková: Případ pro dva

Pokud své přípravy na vdavky považujete za hororové, kniha americké detektivní novelistky vás přesvědčí, že absurdní požadavky tchyně na zasedací pořádek nejsou ničím, z čeho by vám měl běhat mráz po zádech. To vyšetřovatelka a nastávající nevěsta Regan Reillyová se musí potýkat s hrůzu nahánějící pohromou: butik v Malé Itálii, kam si přišla pro dlouho zamluvené šaty, někdo vykradl. Hrdinka se pouští po stopě svatebního zloděje – nejen proto, aby učinila zadost spravedlnosti, ale aby k oltáři nemusela dojít jen v husí kůži. Knihu, která vás od začátku do konce udrží napnutou jako ženichovy kšandy, vydal BB/art.

Laura Wolfová: Deník šílené nevěsty

Třeskutě vtipný román z pera populární americké spisovatelky vypráví o třicátnici Amy. Svobodná redaktorka nepříliš úspěšných bulvárních novin přihlíží, jak její známí postupně propadají předsvatební hysterii, o níž je přesvědčená, že se jí nikdy týkat nebude. Pak si před ni na koleno klekne muž jejích snů a překvapená Amy, která na svatební šílenství dosud shlížela s bohorovným cynismem, zjišťuje, že cesta k oltáři vede přes kopec útrap. Deník šílené nevěsty přečtete za jediné odpoledne. I to bude stačit, abyste vyléčila stres terapií smíchu. Vydalo Motto.

Sophie Kinsella: Báječné nakupování před svatbou

Sympatickou zrzku Becky Blomwoodovou zná Česko z knížky a stejnojmenného filmu Báječný svět shopaholiků. Ten neopouští ani v jejím dalším díle, tentokrát se však chystá přečerpat kreditní karty ve svatebních salonech. Zatímco se její rodiče sváří s těmi snoubencovými o to, na jaké straně Atlantského oceánu se obřad bude konat, zasněná Becky ochutnává dorty, nazouvá jedny bílé střevíčky za druhými a sepisuje nekonečný seznam žádaných darů. Že je v bryndě, si uvědomí, až když se v Londýně a New Yorku začnou souběžně rozeznívat svatební zvony… Knihu vydal BB/art.

Meg Cabotová: Úspěšná smolařka se (asi) vdává

Na prvních stránkách se zdá, že si hrdinka Lizzie Nichols všechnu smůlu vybrala už v předchozích dílech známé knižní série – teď má práci snů a zámožný šlechtic z ní touží udělat paní svého velkolepého sídla v jižní Francii. Už v půlce knihy je však jasné, že bude potřeba hodně rozbitých střepů, aby se Lizzie ve svůj svatební den dostala pod závoj – katastrofy se na sebe totiž začínají vršit jako patra dortu. Knihu vydal BB/art.

EBC promo