Na 5 minut s…Adrianou Bartošovou

1. Jaké jsou trendy v líčení na svatbu, které jste naposledy zaznamenala?

Univerzálním trendem pro líčení na svatby je teď známá pravda, že méně znamená více. Je prostě příjemné, když si svatebčané při pohledu na nevěstu pomyslí, že je krásná, a přitom nehledají stopy líčidel.

2. Čím se svatební líčení liší od každodenního?


Tolik podstatných rozdílů nenajdete, kromě jediného zásadního, kterým je snaha o dokonalou ‚pleťovku‘. Vizážista si hraje s detaily, snaží se dokonale sjednotit tón pleti, zamaskovat jakýkoli nedostatek, a hlavně se soustředí na to, aby pleť působila svěže.3. Co udělat, aby líčení vypadalo na svatebních fotkách skvěle?

I kvůli nim je důležitá zmiňovaná dokonalá pleť. Fotka většinou upozadí perspektivu, což znamená, že by si vizážista měl dát záležet se stínováním obličeje. Skvěle na fotografiích vypadá zdravíčko, udělá svěží tečku za celým líčením.

4. Které přípravky a líčidla vám připadají na svatební nalíčení nejužitečnější?

Rozjasnovač, ten se nevěstě vždy hodí. Pomůže rozzářit tvář a zanechá ji svěží i v případě, že je potřeba přidat make-up. Pro udržení perfektního vzhledu se hodí pudrové papírky. Pokud je horko a nevěsta se potí, použila bych jako podklad matující krém.

5. Jaký se vám nejvíc líbí svatební look neboli jak sama nejčastěji nevěsty líčíte?

Volím osobní přístup, a tak mě vždy zajímá, kdo je nevěsta v osobním životě, co se jí líbí, co má ráda a co naopak vůbec ne. Velkou roli hraje i místo, kde se svatba koná, a hlavně potřebuji vidět její svatební šaty. Vše si v sobě poskládám do obrázku a líčení pak ‚šiju‘ nevěstě na míru. Vyhovuje mi čisté, nenápadné líčení, které citlivě podtrhuje ženskou krásu. Někdy udělám naopak rudé rty nebo výraznou linku i s umělými řasy, když si to celkový look žádá. Především jde o to, aby se nevěsta ve svůj velký den cítila skvěle.

6. Kam by se podle vás budoucí nevěsty měly dívat, kde by se měly inspirovat, pokud přemýšlejí o tom nejkrásnějším svatebním nalíčení?

Lepší je dívat se víc do modních časopisů než do svatebních katalogů. Spousta světových magazínů vydává speciální čísla věnovaná jen nevěstám. Zkuste sledovat celebrity, jak chodí nalíčené a učesané na Oscary nebo jiné galavečery. Mohou vám být skvělou inspirací.

7. Jaké kroky neopomenout, když chcete, aby líčení vydrželo den i noc?

Když má nevěsta pleť sušší, klidně zamíchám do make-upu trochu krému. Pokud je její pleť naopak mastnější, použiji matující krém i pudr a nezapomenu ani na pudrové papírky. Tužku je dobré několikrát nanést a rozmazat doztracena a akci klidně znovu zopakovat, a to samé provést i s očními stíny. Čím více času se líčení věnuje na začátku, tím méně jej ztratíte s jeho údržbou.

8. Jak byste upravila obočí pro svatební líčení?

Před svatbou bych nedělala žádné radikální změny. Obočí opticky mění obličej, takže špatně vytrhané by vám jen uškodilo. V módě zůstává obočí spíš plnější, pokud tedy po pinzetě nesáhnete, nic tím nezkazíte.

9. Jak to zařídit, aby rtěnka vydržela celodenní svatební zátěž?

Na to mám skvělý recept. Místo rtěnky a lesku použiji tužku na rty nebo multifunkční líčídlo. Někdy dokonce rty namaluji pudrovou tvářenkou v kombinaci s tužkou a krémovým zdravíčkem. Pro svěží tečku dodám trochu rozjasňovače nebo balzámu na rty doprostřed rtů, ale jen pokud je to nutné.

10. Nějaký tip na ‚slzám odolné‘ nalíčení?

Rozhodně sáhněte po voděodolné řasence, nalíčené řasy se totiž rozmazávají nejvíc. Všechno ostatní by mělo vydržet, obzvlášť jste-li nalíčená tužkou nebo linkou na krémové bázi. Slzy otírejte jemně a s citem, oči nijak nemačkejte.

11. S jakým předstihem byste doporučovala se objednat na zkoušku líčení před svatbou?

Určitě 2–3 týdny předem. V případě nespokojenosti budete mít čas najít někoho jiného. :)