Svatební cesty pro prince i chuďasy

Čerstvě získané kroužky od prstýnků si bezpochyby můžete jet nechat opálit na Rhodos či do jižních Čech. Pokud si však přejete, aby tuhle cestu od předchozích i příštích dovolených dělil skutečný punc nevšednosti, dejte si záležet, aby první výlet uskutečněný za prahem vašeho společného života stál za to. Romantické pohádky se nemusíte vzdávat ani v případě, že se vaše mince rozkutálely do záhybů svatebních šatů a na talíře svatebčanů. A to, i když ve vás dřímou:

NÁMOŘNÍCI

Toužíte-li se ztratit jeden v druhém i před zraky celého světa, nechte svou lásku unášet mořem. Na palubě přepychové plachetnice, jachty nebo katamaránu doplujete do osamocených zátok i na nádherné pláže. Plavit se můžete po Karibiku, v Tichém i Indickém oceánu, ale také po švýcarských a italských jezerech, okolo francouzské Riviéry i v Chorvatsku. Ceny pronájmů lodí se pohybují od 1325 dolarů za týden, na výběr jsou plavidla s posádkou i bez. Surfujte po www.boatbookings.com.

Tip: Na přídi pronajatého korábu se před cestou můžete nechat rovnou oddat. A po svatebním obřadu za sebou místo chřestících plechovek nechat jen dráhu z mořské pěny. Více na http://www.yachtwedding.eu

Pod deset tisíc: Luxusní jachty, jež povozí vás a vaše nové příjmení, kotví i v Praze. Za 9399 korun proplujete kolem nejkrásnějších míst v srdci města, do toho vás rozmazlí řada přepychových jídel a wellness procedur.

POHÁDKÁŘI

Tu správně romantickou bublinu kolem vás vyfoukne pobyt na zámku. Z opevnění ležících v Anglii, Irsku i Skotsku na vás dýchne atmosféra románů Jane Austen, vzdušné polibky můžete svým imaginárním poddaným posílat i z terasy francouzského Château de Bagnols nebo portugalského Castello di Velona.

Pod deset tisíc: Princeznovské líbánky si užijete i na zámku Mcely, který ve svém pobytovém menu nabízí řadu balíčků pro zamilované. Ačkoli máte teprve po vdavkách, vyberte si Svatební výročí, zaplaťte 5900 korun a žijte šťastně až do konce pobytu.

TROSEČNÍCI

Společná budoucnost se bude lépe plánovat v přírodě neohrožované výskytem živočichů rodu homo turisticus. Dovolenkářská horečka ještě nenakazila karibské ostrovy Turks a Caicos zvoucí na nedotčenou pláž Grace Bay s panensky bílým pískem a korálovými útesy, které budou svádět především potápěče.

Pod deset tisíc: Ve stínu masového turistického zájmu leží také skalnatá pobřežní oblast Cinque Terre na italské Riviéře. Penzion tu seženete od 30 eur na noc, dobrodružnější povahy potěší široké možnosti kempování.

Ono totiž nakonec není tolik podstatné, zda nad vámi při uléhání svítí šest hvězd hotelu, nebo souhvězdí noční oblohy – vás může hřát skutečnost, že usínáte vedle někoho, kdo vás celý zbytek života nepustí z náručí.

EBC promo