Svatební dary

Svatební den je už odpradávna spojen se svatebními dary. Praktický zvyk, ale musí se na něj jít fikaně. Nikdo přece netouží po dvou identických kávovarech nebo nevkusné zvětšenině fotografie ze společné dovolené. Dejte svým příbuzným jasné instrukce, co a kde mají koupit – ulehčíte tím čas a práci oběma stranám.

Sestavte seznam a předejte ho svědkyni nebo někomu z rodiny, s kým si nejlépe padnete do noty. Ti by celé břímě svatebních darů měli přebrat na sebe a dohodnout se svatebčany, který dárek kdo koupí.

Skvělým pomocníkem jsou také vlastní internetové stránky. Nejen že na nich můžete uveřejnit vše, co se týká vaší svatby – tzn. datum, místo, čas obřadu i hostiny, případně ubytování –, ale hlavně na ně můžete pověsit seznam darů. Ať si každý svatebčan zablokuje ten svůj.

Další možností je sestavit si seznam svatebních darů přímo v některém ze svatebních salonů či specializovaných obchodů, které tuto službu poskytují. Svatební hosty odkážete na tento obchod, v němž si předem vyberete, jaké dary budete chtít. Svatebčanům tu pak nabídnou k zakoupení to, co jste si předem určili. Takto vybrané dárky vám mohou doručit sami svatebčané v den svatby anebo můžete doručení ponechat přímo na obchodě, který zajistí zaslání všech svatebních darů najednou na požadované místo i s patřičným věnováním.