Svatební šaty, které musíte mít

Móda je zábava, která nám zpříjemňuje život. V případě těchto svatebních šatů jde ale do tuhého. Uděláme pro ně cokoli. Vážně. A vy?

Začněme klasicky – velká dortová róba se stala svatebním klišé, a tak vytvořit takovou, po které bude toužit každá nevěsta, je docela oříšek. Ostřílené svatební návrhářce Jenny Packham se to nicméně podařilo. Nádherná načechraná vrstvená róba se stala snem mnohých žen. Včetně nás.

Náš výběr zahrnuje v podstatě všechny typy svatebních šatů a éterická róba od Elieho Saaba, jehož letošní heaute couture kolekce nám vyrazila dech, nemohla chybět. Lehký průsvitný materiál a třpytivé detaily – nádhera.
Jako den a noc – takovým protikladem jsou šaty z dílny Jenny Peckham ve srovnání s vílí róbou Elieho Saaba. Jednoduchý čistý design nás doslova uchvátil. Zásadní detail? Dlouhé rukávy.

Elie Saab
Jenny Peckham

Kdo nemůže chybět? Samozřejmě dvě značky pro svatební módní průmysl tak zásadní – Marchesa a Vera Wang. První zmíněný label letos ve své jarní kolekci představil romantické little white dress. Vdávat se v nich vyžaduje odvahu, pokud se pro ně ale rozhodnete, nebudete litovat. A Vera Wang? V jejích šatech připomínající růži doslova rozkvetete. My jim i kvůli vtipné černé mašli kolem pasu dáváme hlas.

Marchesa
Vera Wang

Jaké šaty si vyberete vy?