Svatební šaty made in Bohemia

Hodláte svůj svatební den oslavit v šatech, které jsou originální a padnou vám jak ulité? V tom případě se obraťte na zdejší návrháře. Ti vám, i přes to, že se výhradně nezabývají jen svatebními šaty, navrhnou róbu podle přání.
Všichni se shodují na jednom – zákazník by se měl před tím, než se na ně obrátí, seznámit s jejich tvorbou. Ve finální podobě šatů se totiž rozhodně otiskne autorův rukopis.

Asi nejznámější návrhářkou svatebních šatů je Zuzana Veselá. Ta vlastní rozsáhlé svatební portfolio a se svými modely se účastní i nejrůznějších svatebních veletrhů.

Zuzana Veselá

Její rukopis je velmi citlivý a ženský. Navrhuje romantické svatební šaty z hedvábí a šifonu. Tvorba za zakázku spočívá v navržení 4-6 variant oděvů včetně materiálových vzorků podle podkladů a po vzájemné konzultaci. K realizaci se společně vybere jeden konečný návrh a vhodný materiál.Výroba takových šatů trvá přibližně dva a půl měsíce, návrhářka si předem bere zálohu 50 procent z finální ceny, která se pohybuje od 15 do 35 tisíc.

www.zuzanavesela.cz

Zdeňky Imreczeové

Minimalistickou avantgardní estetiku najdete u Zdeňky Imreczeové. Návštěvu u ní je nutné naplánovat alespoň 2–3 měsíce předem. Zdeňka nejraději navrhuje modely s čistým designem, který dává širší prostor materiálu. Využijete-li její služby, pomůže vám najít i vhodného kadeřníka a vizážistu. S nimi sladí svatební šaty. Ráda vám doporučí i šperky od českých designérů – preferuje tvorbu Kláry Šípkové a Marie Silondi.

www.zdenkaimreczeova.cz

 Bryxi

Pod jménem Bryxi se skrývají návrhy nejen svatebních šatů, ale i honosných společenských rób. Mezi klientky značky patří například i Aňa Geislerová. Výroba svatebních šatů v showroomu v romantických uličkách pod Pražským hradem trvá přibližně od 4 do 6 týdnů. K dispozici vám budou i vzorníky materiálů, které vám Bryxi objedná na zakázku ze zahraničí. Finální model z hedvábí a krajky vás přijde přibližně na 35 tisíc.

www.bryxi.cz

Pavel Brejcha

Dalším designérem, u kterého můžete objednat šaty, je absolvent Francouzského institutu módy Pavel Brejcha. Pro jeho modely je charakteristický vtip a a důmyslný detail. Své zákazníky rád vyslyší. Nejprve jim navrhne několik variant, ze kterých si klient může vybrat. Kromě toho vyrobí i svatební boty na míru. Šaty od Pavla Brejchy stojí od 15 tisíc, boty od 10 tisíc.

www.pavelbrejcha.com

Tjuuli

Svatební střevíčky na zakázku navrhuje i Pavlína Nedělová pod značkou Tjuuli. Kromě nich vám vyrobí i doplňky – kožená psaníčka, kabelky ze srsti a šperky. Svatební střevíčky stojí od 8 tisíc, kabelky se pohybují v závislosti na velikosti a materiálu od 4 tisíc.
www.tjuuli.com

Co ženich?

Jestli vás neuspokojují nabídky svatebních salonů ani s pánskými obleky, obraťte se na duo Sistersconspiracy. Postarají se o vaši polovičku. Návrhářky Alice Klouzková a Jana Jetelová se totiž specializují na pánskou módu. Budoucímu ženichovi jsou schopny zajistit vše od fraku až po motýla. Komplet včetně svatební vesty a košile na míru vyjde na přibližně na 30 tisíc.

www.sistersconspiracy.cz