Tři tipy, které vám usnadní výběr svatebních šatů

1. Důležité je správné načasování
Jinými slovy – nevybírejte si šaty dřív, než budete vědět, jak bude vaše svatba vypadat. Nejdříve si zvolte místo a datum. Tyto dva aspekty totiž mohou mít zásadní vliv na to, jaké šaty si vyberete. Nic není radno uspěchat i kvůli tomu, že v předsvatebním stresu můžete shodit pár kilo.

Magda Polmanová, redaktorka ELLE.cz: Moje kamarádka si vybírala šaty pár měsíců po porodu. Následující měsíc ale shodila další kila, hlavně v oblasti hrudníku, a o svatebním dni ze svých korzetových šatů málem vypadla…

2. Nechte všechny rádce doma
Jděte vybírat sama! Že víc očí víc vidí? To je sice pravda, ale co žena, to jiný vkus, a zrovna ten váš se může od toho matčina podstatně lišit. Nespoléhejte se ani na kamarádky, sama nejlépe poznáte, v čem se dobře cítíte. Vybrat svatební šaty jen proto, že podle sestry v nich máte ‚pěkný zadek‘, a naprosto opomenout fakt, že v nich takřka nemůžete dýchat („no co, chvíli to snad vydržíš, ne?!“), by vám mohlo svatební den pěkně znepříjemnit. Spolehněte se na svůj instinkt.

Martina Matyášová, šéfredaktorka ELLE.cz: Proč si jít vybírat svatební šaty sama? Protože k oltáři půjdete také sama.

3. Buďte sama sebou
Připravte se na to, že až vstoupíte do prvního obchodu či půjčovny, zaplaví vás obrovské množství krásných šatů. Spousta z nich se vám bude líbit a spousta z nich vám také bude slušet. Pokud se ale chcete cítit dobře, ujasněte si, jaký jste vlastně typ. Baví vás spíš glamour, nebo bohémský styl? Podle toho si vyberte také šaty. Protože nevěsta, která se krásně cítí, také krásně vypadá, ať už má na sobě cokoli.

Veronika Cvachová, editorka ELLE.cz: Myslím si, že zrovna svatba není den, kdy byste si měla hrát na někoho jiného. Prostě buďte sama sebou.

zdroj: www.glamour.com

EBC promo