4 věci, které byste na rande neměla říkat

Asi to znáte taky: někdy se na schůzce s klukem, který se vám líbí k zbláznění a s kterým byste chtěla chodit nejvíc na světě, chováte úplně nemožně. Říkáte nesmysly, nasazujete arogantní a provokativní masku, naoko se urážíte, dáváte mu lehce najevo, že o něj zase až tak nestojíte. V tu chvíli vám vaše chování připadá děsně cool. Teprve druhý den ráno vám nejspíš dojde, že to bylo trochu jinak… A vlastně se ani nedivíte, že ten kluk už se pak neozve. Ale nejde jen o nevhodné modely chování na rande. Vztahoví koučové upozorňují, že i zdánlivě neškodná prohlášení a fráze mohou mít na schůzku takový dopad, že skončí dřív, než stačíte říct: Promiň, takhle jsem to nemyslela! Co byste na rande radši nikdy říkat neměla? 

1. “Rande jsou někdy tak otravná”

Možná byste tomu klukovi chtěla spíše říct, že je úžasný, že jste šťastná, že jste ho potkala a teď tu s ním sedíte. Ale to vám přijde moc přímočaré a neoriginální. A tak radši začnete popisovat historky z vašich předchozích rande a naznačovat mu, že jich bylo až nudně dost… (Aby si uvědomil, že jste stejně skvělá a žádaná jako on.) Ale to ten kluk vůbec neocení. Naopak: Chtěl by žít představou, že je vůbec první, kdo takový poklad, jako jste vy, objevil. A ne že je stý v řadě.

2. “Jsem tak busy”

Jasně, chcete na něj udělat udělat dojem, jak jste v práci nepostradatelná a důležitá, ale větou “Jsem tak busy” docílíte pravého opaku. I když vás dotyčný muž bude do té chvíle bezmezně obdivovat, začne mu v hlavě blikat varovná kontrolka: Budete mít na něj vůbec čas? Nebudete mu rušit rande na poslední chvíli? Nebude pro vás práce náhodou důležitější než on? Takže pokud máte opravdu tak náročnou práci, nechte si to aspoň na první schůzce pro sebe. Protože když poznáte někoho, o koho fakt stojíte, čas si na něj uděláte tak jako tak.

3. “Nikoho nepotřebuju”

Samozřejmě je super, pokud jste soběstačná, nezávislá a žijete si svůj život. Ale když budete neustále zdůrazňovat, jak šťastná jste sama se sebou a že k tomu ani nikoho nepotřebujete - jakou roli má tedy ten muž hrát ve vašem životě? To je otázka, která ho napadne na první dobrou. Možná, že ho skutečně nepotřebujete. Ale možná, že ho prostě chcete?

4. “Můj ex byl takový looser...”

Domníváte se, že vypadáte zajímavě a cool, když rádoby bez emocí začnete vyprávět o tom, jaký chudák byl váš ex a že jste ráda, že už s ním nejste? Bohužel to působí úplně jinak. Čím víc o vašem bývalém vyprávíte, tím víc si je ten, s kterým jste na rande, jistý, že ve skutečnosti jste se od vašeho ex ještě neodpoutala. A aby vám dělal jen náplast na vaše zraněné ego a s rizikem, že se při první příležitosti vrátíte k bývalému klukovi, na to nikdo chuť nemá.