6 věcí, díky kterým budete ve vztahu šťastná

Vztahoví odborníci se shodují na tom, že jestli máme žít v hezkém vztahu, měli bychom z něj určité myšlenky vypustit a odsunout je do zakázané zóny. Díky tomu nejen ubyde hádek, napětí a sporných okamžiků, ale ve výsledku se budete milovat víc než na začátku. 

1. Neporovnávejte se

Kdo lépe uklidil? Kdo uvařil lepší jídlo? Kdo má na kontě více peněz? Na podobné myšlenky zapomeňte. Předpokladem fungujícího a skvělého vztahu je především to, že partneři pro sebe nejsou konkurenty. Pokud vytvoříte tým a půjdete životem ruku v ruce, přesně to z vašich všedních dnů vytvoří ráj na zemi.

2. Nevytáčejte se jeho rodiči

Jestliže máte muže snů, neznamená to automaticky, že stejně skvělí budou i jeho rodiče. Každá rodinná oslava pro vás znamená nesmírně otravnou záležitost? Zkuste si to v hlavě nastavit jinak. Nikdo vás nenutí, abyste s jeho rodiči uzavírala přátelství na život a na smrt, ale naučte se je respektovat a přistupovat k nim se shovívavostí a dobrou vůlí. Uvidíte, že na další rodinné setkání pojedete v úplně jiném rozpoložení. 

3. Zapomeňte na stereotypy

Denodenně jsme médii masírováni tím, jak má vypadat dokonalý vztah, manželství a nebo jak máme prožívat lásku. Ale tyto stereotypy o prefektním životě můžete v klidu ignorovat. Definujte si vlastní podobu štěstí tak, jak vám to vyhovuje. 

4. Neprobírejte minulost

Společné vzpomínky jsou samozřejmě super, ale dávnou partnerovu i vaši minulost nechte radši bez povšimnutí. Témata jako minulí partneři a vztahy nejsou bezpodmínečně nutná k tomu, abyste si současnost užívali ve štěstí a pohodě. 

5. Nebuďte uzavřená

Přestaňte před partnerem skrývat, co si myslíte, po čem toužíte a co se vám nelíbí. Otevřenost je předpokladem toho, že vám vztah bude fungovat i v intimní rovině. Pokud se naučíte být emocionálně otevřená, stoprocentně se vám to v dobrém vrátí. 

6. Neřešte vše po telefonu

Zapomeňte aspoň někdy na smartphone manii a nesnažte se vše vyjádřit pomocí telefonu. Snapchat, What's App a Co. jsou sice super aplikace, ale neměly by suplovat partnerskou komunikaci. Mnohem lepší je, když si čas od času řeknete osobně, co jste prožili a zažili, než abyste si to prohlíželi v telefonu. Povídání je mnohem důležitější než ta nejhezčí fotka na Instagramu.