Dovolená v páru: jak ji přežít ve zdraví

Ke každému třetímu rozchodu dojde po dovolené, říkají děsivě statistiky. Asi vás napadá proč. Páry spolu najednou tráví mnohem více času. Místo běžných deseti až dvaceti minut mají bok po boku prožít celé dlouhé dny. Když se k tomu přidají vysoká očekávání, se kterými se na zasloužené dovolené jezdí, může být v některých případech zaděláno na problém. Začne to u maličkostí a skončí u velkých zklamání a rozchodu. Předejít tomu můžete tím, že budete myslet na základních pět pravidel.

1) Plánujte společně
Než odjedete, sedněte si k jednomu stolu a společně si promluvte o plánech na dovolenou. Nejen o tom, kam a kdy pojedete, ale proberte i to, co tam společně budete dělat. Máte různé představy? Pak musí dojít ke kompromisu.

2) Sólo výlet
Konečně jste tu! Nemusíte spolu ale trávit veškerý čas. Je odpoledne ve hře kurz surfování a nákupy v nejbližším městě? Pro jednou se rozdělte a jděte si každý po svém. Večer si budete mít o čem vyprávět.

3) Kompromisy na denním pořádku
Harmonická dovolená bez kompromisů? To sotva. Ustupovat a vycházet si vstříc musíte pořád. Když už to jinak nepůjde, jeden den můžete podniknout jízdu ve vašem stylu, druhý den zase podle něj.

4) Prostor pro diskusi
Zhruba v polovině dovolené si můžete promluvit upřímně o tom, co se vám líbí a co ne. Lepší než něco polykat a pak vyčítat zpětně.

5) Malé pozornosti
Snídaně do postele, procházka se šampaňským, masáž před spaním – rozmazlování funguje na dovolené lépe než v každodenním shonu. Nezapomínejte na něj.

EBC promo