Kamarád taky rád…

Ano i ne. Názory odborníků i laiků na toto téma se rozcházejí a vypadá to, že na úvodní otázku není jednoznačná odpověď. Je fakt, že pokud se muž a žena přátelí a jeden z nich si od toho slibuje víc, opravdovému kamarádství to většinou moc neprospěje. Dřív nebo později dojde každému trpělivost, a marné naděje tak skončí buď lhostejností, nebo nenávistí. Ale ruku na srdce – která z nás si aspoň někdy nepěstovala ‚kamaráda-čekatele‘ jen proto, že si chtěla užít jeho obdiv, i když po ničem víc netoužila? A naopak, není mezi vašimi kamarády aspoň jeden, po kterém pokukujete s nadějí, že jednou, možná, si všimne, že stojíte o něco víc…? 

Podle odborníků jsou to obvykle spíš muži, kdo si myslí, že kamarádství je jen a pouze nutný předstupeň ke vztahu, a bývají pak zklamaní nebo naštvaní, když kamarádka jejich představu nesdílí.

Samozřejmě i čistě přátelské vztahy existují. Pak je spíš těžké vysvětlit třeba současnému partnerovi, že s Honzou se přece kamarádíte už od školy a v tom, že s ním do rána sedíte v hospodě, nemá hledat žádné vedlejší úmysly…

Žárlivost na kamarády je ostatně jeden z velkých problémů mnoha vztahů: podle průzkumů má problém vyrovnat se s žárlivostí na kamaráda či kamarádku 38 % žen a 25 % mužů. Důležitá je v tomto ohledu hlavně vzájemná důvěra – pokud partnerovi věříte, a zároveň máte nějakou svou důstojnost, nebudete ho vyslýchat pokaždé, když mu přijde SMS od kamarádky nebo když vyrazí na školní sraz.

A co vy – máte nějakého dobrého kamaráda opačného pohlaví?

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA