Muži versus ženy

Odvěký problém a snaha o to, pochopit myšlení opačného pohlaví, je stará jako lidstvo samo. Britští psychologové se dlouho věnovali výzkumu, jehož cílem bylo zjistit, co si páni o ženách skutečně myslí. Na co přišli?

Vzled
Muži se o vzhled a krásu žen zajímají nejintenzivněji mezi 20. a 25. rokem života. Poté tato vnímavost klesá a na intenzitě začne nabírat opět až kolem čtyřiceti let mužova věku. Tehdy naberou druhou mízu a znovu je zajímá fyzická přitažlivost víc, než cokoli jiného.

Vlastnosti
Na prvních dvou místech v hitparádě nejotravnějších vlastností u žen se jednoznačně umístila podrážděnost a výbušnost. Další příčky obsadily malichernost, přehnané kritizování, věčné povídání, extrémní utrácení, sobeckost a bezohlednost. Na posledním místě skončilo kouření a pití alkoholu.

Věk
Podle většiny dotázaných je žena nejpřitažlivější mezi 20. a 30. rokem života, kdy je stále mladá, a přitom už dospěla na to, aby měla správnou jiskru a šarm. Mnohem menší procento si myslí, že ženy jsou nejkrásnější ještě před dvacítkou nebo po čtyřicítce.

Konverzace
Muži se o ženách vzájemně baví jen málo. Byly odposlechnuty stovky rozhovorů mezi muži všech věkových skupin, ale zjištění bylo smutné. Páni věnují ženám v rozhovorech mizivé procento oproti tématům, jako jsou peníze, sport, auta, novinky z techniky. Abychom byli konkrétní, jasnou první příčku obsadilo podnikání a hned za ním v těsném závěsu peníze a auta.

Ideální výška a váha
Ideální žena by podle drtivé většiny mužů měla měřit asi 165 centimetrů, vážit 60 kilogramů, neměla by nosit brýle, musí mít dobrou postavu (hlavně pěkná prsa), musí mít dostatek sex-appealu, měla by být ochotná, pracovitá, pravdomluvná, ale určitě by neměla být dominantní typ.