Nice-Girl-Syndrom: Proč nebýt ve vztahu za hodnou holku?

Nice-Girl- Syndrom je skutečně důvodem, kvůli kterému skončil už nejeden vztah. Asi každá z nás v období té největší zamilovanosti v duchu přemýšlela o tom, že by pro svého partnera chtěla být tou nejkrásnější, nejmilejší, nejchápavější, nejcitlivější a zkrátka ve všech ohledech tou NEJ holkou. V románech Rosamunde Pilcher by se taková žena za svou dokonalost a povahu Matky Terezy jistě dočkala zásnubního prstenu s diamantem a milujícího muže, který by ji za její laskavost a dobrotu nosil na rukou, nikdy by jí nebyl nevěrný a nekoukal na porno, ale ve skutečnosti by to bylo úplně jinak. Holky, které mají Nice-Girl-Syndrom, jsou v reálném životě téměř nepoužitelné. Už jen proto, že jsou “odsouzené” k tomu, aby celý život hrály roli hodné a perfektní partnerky. Jejich dokonalost není přirozená. Nikdy nejsou samy sebou, schovávají se jen za bezvadnou masku. 

K ní patří následující znaky a rysy typické pro “nice girl”:

1. Mají problémy říkat Ne, a tudíž většinou se vším souhlasí.

2. Jakýmkoli konfliktům se snaží vyhýbat.

3. Vždy se usmívají - bez ohledu na to, jak se skutečně cítí.

4: NIkdy nechtějí partnerovi zkazit náladu nebo ho nedej bože obtěžovat svými starostmi - proto své rozpoložení, emoce a názory drží pod pokličkou.

5. Trpí pocitem, že pro svého partnera nejsou dost dobré.

Chtějí muži hodné holky?

To samozřejmě záleží na každém jednotlivci, řada mužů by jistě prohlásila, že by bylo příjemné mít po svém boku za každých okolností loajální, hodnou, nehádavou a vždy usmívající se ženu. Ale má to jeden háček: Je totiž velmi pravděpodobné, že vztah s touto “svatou” ženou by se dříve nebo později rozpadl. Jak je to možné? Důvody jsou dva. Za prvé takový pár nikdy nebude mít šanci poznat a prožít opravdu hlubokou lásku, protože postrádá autenticitu - Nice-Girl-Syndrom ženu stále nutí pohybovat se v rámci své “role” a ta tvoří mezi partnery trvalý (a stále se zvětšující) odstup. Za druhé se “role” milé a dokonalé partnerky navždy hrát nedá. Jednou každá nice girl podlehne sžíravému pocitu, že svému hezkému úsměvu už vlastně sama moc nevěří.

Přestaňte si hrát na hodnou!

Jestliže vám to v žádném vztahu zatím moc nevycházelo, zamyslete se, jestli už náhodou nějakou dobu taky nemáte Nice-Girl-Syndrom. A když třeba zjistíte, že ano - co pak dělat? Začněte konečně být sama sebou! Se všemi přednostmi i nedostatky. Vždyť i každý princ na bílém koni musí přece mít nějaké chyby. A navíc: Muži přece milují výzvy, a proto je mnohem více bude bavit holka s nejrůznějšími vzestupy a pády než usměvavá panenka, kterou mají jistou.

 

 

EBC promo