REKLAMA

Poznejte ta skutečná pravidla hry

REKLAMA

Ve svém životě už jsme každá potkala hodně mužů. Většina v nás nezanechala hlubší dojem, do některých jsme se zamilovaly, s pár z nich dokonce strávily několik týdnů, měsíců či let. Tak jak to, že po svém boku pořád nemáme toho pravého a vysněného? Přestaňme se chlácholit, že u nás pánové Božští prostě nejsou. Vždyť i my jsme na někoho takového už dokonce několikrát narazily. Jenže vzápětí jsme měly tu čest seznámit se také s jeho drahou a nekompromisně hlídající polovičkou; můžeme jí dát pracovní jméno Milena. Nebyla zdaleka tak skvělá, chytrá, vtipná ani hezká jako my, a stejně byl její. Jak to? Znala Pravidla hry a chovala se přesně podle nich.

Šéfky, ne manželky šéfů
Univerzální Pravidla hry, díky nimž může každá z nás získat toho pravého, existují odedávna, jen na ně naše generace pozapomněla. Copak moderní ženy mluví nahlas o touze vdát se? Snily jsme o tom, že z nás budou šéfky – ne manželky šéfů. Nicméně jsme musely přiznat, že i když se nám role úspěšné ženy zamlouvá, nestačí nám to. Stejně jako naše matky a babičky toužíme mít také muže, který by nám byl partnerem i přítelem. A většina z nás si ho chce vzít a mít svatbu se vším, co k ní patří; s romantikou, svatebními šaty, květinami, dary, líbánkami… Samozřejmě se nehodláme vzdát rovnoprávného postavení, ale taky nestojíme o to vracet se do prázdného bytu. Ale my jsme Elle ženy, a proto víme, že můžeme chtít oboje a že to také můžeme mít. Jen je třeba vědět jak na to.

A právě od toho jsou tady Pravidla, díky nimž se naučíte být lákavě nedostupná, a tudíž nesmírně žádoucí. Možná vám budou připadat poněkud podezřelá – ostatně i my jsme nejdřív měly stejný pocit. Po řadě zklamání jsme ale dospěly k přesvědčení, že Pravidla nejsou nemorální ani překonaná, ale že jde prostě o praktický a ověřený návod, jak se chovat, abyste se pro vyhlédnutého muže stala neodolatelnou. Úplně otevřeně řečeno – je to návod, jak si najít báječného životního partnera.

Takhle skvělá ženská a… sama?
Kolikrát jste už o někom slyšely říct: „Je milá, hezká, chytrá… tak proč je sama?“ Nemluvili náhodou o vás? A nevrtalo vám hlavou, proč některé ženy přitahují muže, i když nedosahují vašich kvalit? Nejste samy. Spousta žen dnes považuje za snadnější přestěhovat se, změnit profesi nebo uběhnout maraton než najít toho pravého.

Budete-li se řídit Pravidly, najdete ho. A nejenže o vás bude stát, ale bude si vás chtít vzít a bude s vámi jednat jako s královnou, a to i v případě, že ho zrovna něčím naštvete. Proč? Protože si bude dobře pamatovat, co práce mu dalo vás získat. Stala jste se pro něj tak cennou, že vás nikdy nebude považovat za samozřejmost. Naopak, neustále na vás bude myslet. Bude se snažit být vám nejlepším přítelem a oporou – když nastoupíte do nové práce nebo když budete nemocná. Bude ho mrzet, když se s ním o své starosti nepodělíte, a bude chtít, abyste všechno dělali spolu. A nemusíte se bát, že se bude zajímat o jiné: nejpřitažlivější žena na světě pro něj totiž budete vy.

Muži potřebují výzvy
Ženy, které volají mužům, zvou je na schůzku, jako by náhodou mají dva lístky do kina nebo se s nimi vyspí na prvním rande, jdou samy proti sobě. Muži jsou totiž zrozeni k tomu, aby reagovali na výzvy, a pokud jim je vezmete, jejich zájem logicky ochabne. Tak to je, i když si to někteří neuvědomují, nebo dokonce tvrdí opak. A na tomhle poznání Pravidla stojí – pokud muži chtějí výzvy, poskytněme jim je; touží-li dobývat, buďme nedobytné.

Možná namítnete: „To mu nemůžu nikdy uvařit večeři nebo ho vzít do divadla? Co když ho budu chtít slyšet? Nemůžu mu zavolat? Kdy je ten správný čas odhalit mu něco ze svého soukromí?“ Samozřejmě, že to všechno můžete, ale velmi opatrně a zřídka. Tak, aby to pro něj byla vzácnost, nikoli samozřejmost. Jen si vzpomeňte na všechny své známé, které jsou si pořád nejisté, svým partnerům nevěří a stěžují si, že jim nevěnují dost pozornosti. S Pravidly se vám něco takového už nestane.

Dobře víte, jak jednoduché je být žádoucí pro muže, o něž nemáte zájem. Jim určitě nebudete telefonovat, okamžitě jim odpovídat na e-maily nebo je zvát na drink. Váš vlažný přístup je může tak roznítit, že si nakonec jednoho z nich vezmete. To proto, že jste se nevědomky řídila Pravidly, a on nedal pokoj, dokud vás neuhnal. Nicméně naším cílem je aplikovat je na muže, o kterého doopravdy stojíte. Vaším úkolem teď bude přistupovat k Němu tak, jako byste o něj neměla žádný zvláštní zájem. Nevolejte mu, nepište mu textovky, občas na něj nemějte čas. Od začátku se v duchu ptejte: „Jak bych se chovala, kdybych o něj tolik nestála?“ A pak se tak chovejte. Nebo byste neustále povzbuzovala někoho, kdo by vám nebyl sympatický? Strávila byste s ním hodiny na telefonu? Ani náhodou. A nebojte se, že ho předstíraný nedostatek zájmu odradí. Ti ostatní, které jste odmítla opravdu, vám přece také volají dál, ne? Moderní ženy, úspěšné ve své profesi, se nad těmito radami někdy ušklíbají. Jsou vzdělané, schopné a zvyklé rozhodovat si o všem samy. Jenže ve vztahu je to jinak: tady rozhoduje muž. On se musí ucházet o vás, on vás musí požádat o ruku. To není uměle vytvořená konvence, biologicky vzato je muž agresor. Některé ženy si stěžují, že jim Pravidla znemožňují být samy sebou. Jenže pak stráví sobotní večer místo na rande doma u televize – a dojde jim, že dělat to, co právě teď chtějí, není vždycky v jejich nejlepším zájmu. Při přijímacím pohovoru se taky nechováte nenuceně jako na večírku, a rozhodnete-li se zhubnout, nebudete si dopřávat čokoládu. Nic nedostanete zadarmo – ani ve vztahu. Uvažujte v dlouhodobé perspektivě. Myslete na muže, jehož budete milovat, na chvíle plné porozumění, na rodinu, na život po boku manžela, který si vás bude cenit. V prvních měsících to ovšem vyžaduje trochu odříkání. Jenže přineslo vám snad někdy užitek to, že jste nosila srdce na dlani?Pravidla mají i další výhodu: snadno zjistíte, na čem jste. Pokud vás dotyčný pořád někam zve, můžete o něm uvažovat, protože vám dává najevo zájem. Budete-li si muset vysvětlovat jeho chování, rozebírat každé jeho slovo a dokola s kamarádkami analyzovat, proč už nezavolal, nakonec to nejspíš nevydržíte a sama mu zavoláte. A v tu chvíli jste dobrovolně rozehrála hru, kterou nebudete mít pod kontrolou, a zase skončíte zklamaná a zraněná. Tvrdí vám vyhlédnutý muž, že má ‚strach ze závazku‘ nebo že ‚není připravený na dlouhodobý vztah‘? Pusťte to z hlavy. Když vás zve na schůzky, je to podle Pravidel, tedy tak, jak má. Všechno ostatní jsou jen řeči a výmluvy.

Všechny můžeme být Elle Ženy
Kdybyste se setkaly s Milenou, neřekly byste, že je zvlášť krásná, chytrá či výjimečná. Všimly byste si ale, že v maximální míře využívá toho, co má: je dobře nalíčená, vkusně oblečená a působí nedostižně. Na rozdíl od jiných, třeba i hezčích dívek, jež si udělají čas pokaždé, když jim nějaký muž zavolá, se Milena chová lhostejně – a vždycky vypadá spokojeně a zaneprázdněně. Zásadně na muže nezírá (jasné znamení zájmu, viz Pravidlo č. 3), nevolá jim a vždycky končí hovor jako první. „Ještě musím stihnout tisíc věcí,“ zní její oblíbená závěrečná věta.

Neznáme snad každá takové ženy, které kolem sebe pořád mají spoustu mužů? Je to tím, že vynikají sebejistotou, která nemá nic společného s jejich vzhledem nebo prací. Jsou se sebou prostě spokojené – i když zrovna s nikým nechodí –, proto působí tak přitažlivě. Ano, právě takové Mileny nám přebírají muže našich snů a my jenom bezmocně přihlížíme.Když vidíte nějakou Milenu v akci, máte chuť zeptat se: ‚Jak to, že ji tak obletují, a mě ne? Co dělám špatně?‘ Konvertovaná Milena, tedy ta, kterou k dodržování Pravidel přivedly až mnohé zkušenosti s muži, by odpověděla: „To je jednoduché: muži chtějí dobývat. Tak jim to potěšení dopřejte. Neoslovujte je jako první, nemějte na ně vždycky čas, někdy je zdvořile odmítněte.“ Možná by ještě dodala, že moc mluvíte, jste příliš dychtivé a snažíte se být přátelské, místo abyste byly neuchopitelné a působily jako sebejisté nezávislé bytosti, které se přišly bavit. Muži chtějí ženy, buďte tedy ženou. I když jste v práci šéfka, nechte muže, aby vám otevírali dveře, dovolte jim být galantní. A žádný cynismus, sarkastické poznámky, vulgárnost nebo hysterický smích. To si můžete dovolit mezi kamarádkami. V přítomnosti muže, o kterého stojíte, buďte trošku tajemná a usmívejte se. Nemluvte příliš, nefňukejte, nestěžujte si. Buďte naopak zábavná a optimistická. A hlavně – neprozraďte o sobě všechno. Namítáte, že to jsou nedůstojné triky a čirá manipulace? Možná, ale zabírá to.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA