Rychlokurz spokojeného vztahu podle Obamových

Není to tak dlouho, co jsme měli příležitost sledovat v přímém přenose první pár Ameriky. Působí jako ideální dvojice, co říkáte? Mohlo by se zdát, že jde o hru pro televizní kamery a široké úsměvy jsou věnované jen hledáčkům fotoaparátů. Obamovi jsou však podle svých slov skutečně zamilovaní, a to i po letech manželství. Jak to dělají?

Prvním americkým prezidentem snědé pleti se stal Barack Obama nejen díky dobrému volebnímu programu a úspěšné prezidentské kampani, ale především díky vytrvalé podpoře své ženy. Byla to ona, kdo ho povzbuzoval v těžkých chvílích, sdílel s ním jeho radosti i starosti, věřil v jeho sen.

„Nikdy bych tu dnes nestál nebýt bezmezné podpory mojí nejlepší přítelkyně... základního kamene naší rodiny, lásky mého života, budoucí první dámy Ameriky Michelle Obama,“ řekl v děkovné řeči při svém zvolení.


Nepřestávejte se překvapovat

„Důvěra, tolerance a vzájemná podpora jsou základem spokojeného vztahu, ale stejně důležité je, aby vás partner stale něčím překvapoval,” říká Barack Obama.

Nedovolte, aby váš vztah zničil stereotyp. To, že vám prsteníček zdobí snubní prstýnek, ještě neznamená, že se z vás stane příkladná manželka. Trocha nezávislosti, spontánnosti a tajemnosti bude tím pravým oživením vašeho svazku.

Pravidelná dávka něžností

“Když se jí upřeně zahledíte do očí, uvidíte v nich jakousi zranitelnost,” popisuje rozněžněle svou drahou polovičku Barack. A jsou to právě něžnosti, které dávají lásce křídla. Obamovi s nimi nešetří. Jejich láskyplné pohledy z očí do očí, vzájemné doteky, pusinkování a vodění se za ruce nenechávají nikoho na pochybách. Ti dva se stále milují.

Protiklady se přitahují

Nejen lidé s opačnými povahovými rysy, ale často i partneři z rozdílných společenských vrstev bývají k sobě přitahováni jako magnety. Prezidentský pár je toho důkazem.

“Michelle pochází z úplně jiných podmínek než já. Vyrůstala s tátou, mámou, která byla doma a starala se o děti, bratrem, psem a všemi těmi věcmi, které k tradiční rodině patří. Zatímco já jsem byl tímto způsobem života fascinován, Michelle toužila se z něj vymanit.”

Zůstaňte přáteli

Možná už jste se smířila s tím, že zamilovaná nebudete věčně. Co by ale z vašeho vztahu vyprchat nemělo, je právě kamarádství. Zatímco přátelé na Facebooku vědí o každém vašem kroku, komunikace s vaším miláčkem se omezuje na nákupní seznam? Začněte si znovu povídat.

„Nejdřív z nás byli jen kamarádi. Pomáhala jsem Barackovi, když během studií nastoupil do firmy, kde jsem pracovala. Párkrát jsme zašli na oběd a tehdy mě napadlo, že by z toho mohlo být něco víc. Dokázal tak vtipně a přitom zajímavě vyprávět, bylo mi s ním moc dobře,“ vzpomína první dáma Ameriky. Přátelství si ve vztahu dokázali uchovat i po šestnácti letech manželství.


Foto: isifa