Ženská a mužská nevěra: stejný akt, jiné důvody

Samozřejmě jde o sex. S někým jiným, neokoukaným, vzrušujícím. I když se podvádění považuje především za mužskou specialitu, ženy na tom nejsou o moc lépe. Podvádějí své partnery stejně zdatně (podle některých údajů dokonce víc). A proč že se navzájem podvádíme?

Proč podvádějí muži
Nespokojenost: Nejčastější důvod tušíme zřejmě všechny. Doma mají málo sexu a hledají ho jinde.
Samota: Jedna americká studie ukázala, že čím častěji jsou páry rozdělené, tím větší je riziko, že partner partnerce tzv. zahne.
Ego: Ve chvíli, kdy se necítí svou partnerkou dostatečně doceňován, začne se muž ohlížet po jiné obdivovatelce.
Test: V jedné nedávné studii provedené v Evropě potvrdilo 23 % dotazovaných, že podvedli pouze proto, aby zjistili, jestli ještě můžou mít sex s jinou ženou.
Pokušení: Nevěru nemusí každý vyhledávat, a přesto je nevěrný. Se sladkou blondýnkou v baru, sexy kolegyní nebo starou známou ze školení.

Na vině jsou ale zřejmě i geny. Podle výzkumu, který provedla Karlova univerzita na 86 párech, muži, jejichž otcové podváděli, tíhnou k nevěře víc. Především pak tehdy, když otci byla nevěra odpuštěna. Což už ovšem na geny házet nemůžeme, půjde spíš o špatné sociální vzory. A zatímco u mužů nepadá jablko daleko od stromu, ženy se po svých matkách ‚neopičí‘. Na jejich nevěry prý fakt, zda matka podváděla nebo ne, nemá žádný vliv.

Proč podvádějí ženy
Málointimity: Polovina žen zahne kvůli tomu, že jim doma chybí něžnosti. Přítel je neposlouchá, neobjímá, nechytá za ruku. Hledají je proto jinde.
Nespokojenost: I u žen je jedním z častých důvodů nevěry špatný sex se stálým partnerem.
Nízká sebejistota: Ve chvíli, kdy se vedle partnera necítíme dost sexy a schází nám pozornost, zahýbáme.