Životní štěstí hledejte u neatraktivních mužů

Šance na harmonické soužití je mnohem vyšší, pokud si najdete méně atraktivního partnera. Protáčejí se vám při takové větě panenky? Tak pozor, netvrdí to jen vaše ‚zkušenější‘ kamarádky, ale i studie z univerzit v Kalifornii, Toledu a Tennessee. Ty daly hlavy a síly dohromady a provedly velký průzkum. Přišly tak na to, že největší šanci na ‚přežití‘ mají ty páry, v nichž je partner méně atraktivní než partnerka.

Proč? Na odpověď byste pravděpodobně přišly samy. Atraktivní muži věří tomu, že si zaslouží něco lepšího, a nemají potřebu se snažit. Svou partnerku zanedbávají, a zadělávají tak na problém. Dříve, než si najdou další fanynku, je frustrované přítelkyně opouštějí.
Naopak méně hezcí muži do vztahu zpravidla hodně investují, na což atraktivní (ovšemže i neatraktivní) ženy slyší vždy nejlépe. Výsledkem může být harmonický vztah, který vydrží.

Samozřejmě nejde o bezvýjimečné pravidlo, a automaticky předpokládat něco takového by byl jenom začátek konce. Účelově si vyhlížet neatraktivní partnery vám nikdo neradí. Jde spíš o něco jiného – zamyslet se, jestli váš plán přehlížet všechny, kteří nepřipomínají Judea Lawa, nemá trhliny.

EBC promo