5 triků, které vám usnadní cestování

Pravidlo č. 1: Správné načasování

Dovolenou je vždy lepší plánovat v předstihu, ale co to vlastně znamená? Podle průzkumu Adobe Digital Insights je nejlepší mezinárodní letenky rezervovat kolem 125 dnů předem a například lety v sobotu bývají v průměru o 11% levnější než ty pondělní. U hotelu tak douho dopředu plánovat nemusíte – nejlepší ceny získáte, když budete bookovat zhruba 33 dnů před vaším příjezdem.

Pravidlo č. 2: Nastavte si upozornění

Pokud víte, že v následujícím půlroce chcete vyrazit na výlet a máte jasno kam, vyplatí se si nastavit upozornění, které vás informuje, když cena letenek do vytoužené destinace spadne či se změní. Zadarmo si taková upozornění můžete nastavit třeba na stránkách Kayak či Google Flights. Pokud vám je kam se vydáte podívat jedno, upozornění na nejvýhodnější ceny si můžete nastavit v aplikaci Nejlepší letenky. Čím flexibilnější časově budete, tím lépe.

Pravidlo č. 3: Pohodlně se usaďte

Obzvlášť u delších letů je dobré sedadlo zásadní. Nenechte nic náhodě, vždy si udělejte online check-in a zorientujte se, kde se sedí nejlépe, podle SeatGuru. 

Pravidlo č. 4: Minimalizujte

Letíte jen s příručním zavazadlem? Ruličkování už asi všichni znáte, ale je tu ještě jeden nejlepší kamarád všech cestovatelek – vakuový pytel. K těm cestovním nepotřebujete ani vysavač a dokonale vám ušetří místo v kufru i v tašce. Hlavně, když letíte do zimy a potřebujete několik vrstev a svetrů. Zkrátka vyfouknete a je to.

Pravidlo č. 5: Mimo EU si kupte předplacenou SIM kartu

Mobilní data jsou od letošního června v celé Evropské Unii za stejnou sazbu, nemusíte se tedy bát o navýšení účtu a zvesela plnit svůj Instagram i na dovolené. Mimo EU se však mobilní data a roamingové balíčky mohou prodražit. Pokud potřebujete být online, kupte si předplacenou SIM kartu od lokálního operátora a žádný účet po návratu domů vás nepřekvapí.

EBC promo