Taxi? V Chorvatsku jedině loď

Znáte ten pocit, kdy vycházíte z letadla na dovolené? Jste nadšení, protože už cítíte to sluníčko a moře. Tedy do chvíle, než zjistíte, že vás ještě čekají nejméně dvě hodiny v taxíku, než dojedete do finální destinace a vytouženého hotelu na pláži... Tak na to teď rychle zapomeňte. Naštěstí je rok 2017 a všechno už je jinak. Alespoň v Chorvatsku.

Populární značka Uber tu totiž začátkem tohoto léta spustila novou službu a vy si místo klasického auta můžete stejně pohodlně objednat loď. "Vezmu si Uber!" tak letos ve Splitu, Hvaru a v Dubrovníku dostalo naprosto nový rozměr.

Uber si zakládá na tom, že vždy jen stačí stisknout tlačítko a jet, takže máme velkou radost, že se nám tento princip podařilo posunout na novou úroveň. UberBOAT nabídne místním i turistům nové příležitosti k poznávání chorvatského pobřeží, a přitom jim poskytne při cestách na ostrovy kolem Splitu, Hvaru či Dubrovníku jedinečné zážitky spolehlivě a jednoduše. Jsme přesvědčeni, že díky této službě zásadně vzroste doprava na ostrovy a posílí turistický ruch v Chorvatsku,“ říká Davor Tremac, generální ředitel společnosti Uber v Chorvatsku.

Po objednání vás kapitán sám kontaktuje ohledně potvrzení cesty a nasměruje Vás k nebližšímu místu, kde je možné se potkat. Nasednout na palubu můžete v kterémkoliv vám nejbližším přístavu, třeba v tom hned u letiště.

Se službou UberBOAT se můžete na speed boatu nechat odvézt třeba na Hvar či opačně za paušální cenu 352 eur. (Větší XL člun až pro 12 cestujících za pevnou cenu 440 eur). Naložíte kufry, nasednete na příď a dovolená může začít!

Druhou možností je vydat se za půldenním či celodenním dobrodružstvím na nedaleké ostrovy. Tato služba je dostupná ze Splitu, Hvaru a Dubrovníku. Můžete například navštívit nádhernou modrou jeskyni na ostrově Biševo, či drobné ostrůvky s krásnými památkami kolem Dubrovníku. U zážitkové plavby se cena určuje dle ujeté vzdálenosti a stráveného času, za celodenní výlet začíná přibližně na 980 eurech.

{mp4}UberBOAT_video_60sec{/mp4}

Tak co, vyrazíte na vlny také?

EBC promo