Malůvky, které vás vrátí do dětství

Silvie Luběnová původně vystudovala ateliér ilustrace na pražské VŠUP. Jednoho dne jí ale uhranul porcelán, a tak svou novou vášeň s řemeslem spojila.

Nejprve procházela bazary a antikvariáty po celých Čechách, a když shromáždila dostatečně pestrou sbírku porcelánu, pustila se do ilustrování.

Její téma? Vzpomínky z dětství. Talíře, šálky, misky a cukřenky začaly dostávat nový design – Silvie používá své fotografie z dětství a ještě je okoření dětskými kresbami a nápisy, kterými zdobí i vnitřky porcelánového nádobí.
„Prohlížela jsem si svoje fotografie z dětství a uvědomila jsem si, že se na všech těch fotkách pořád usmívám…“ vysvětluje Silvie.

Její koncept je podmanivý, pohybující se na hraně umění a kýče, skutečnosti a pohádky. Představte si, že odkryjete víko cukřenky a uvnitř na vás čekají zlaté nápisy „Mňam, mňam, dobroty!“
Porcelán Maestrokatastrof můžete zakoupit v designshopu galerie DOX nebo si ho objednat na Silviiných webových stránkách. Nejčerstvější kolekci pak i na letošním Designsupermarketu.

Ceny úplně nejmenších cukřenek se pohybují kolem 2200,- kč, sériové porcelánové misky se zlatým dekorem od 400,-kč