7 filmů, které musíte vidět na exotické dovolené

1. Trosečník (2000)
režie: Robert Zemeckis
hlavní role: Tom Hanks a volejbalový míč Wilson
kde: Cookovy ostrovy

Nejde jen o film o přežití a fyzickou proměnu hlavního hrdiny, ale hlavně jde o emoce, o hledání sama sebe a o velkém pocitu osamělosti. Scenárista filmu William Broyles strávil několik dní na opuštěném ostrově, kdy se mj. naučil otevřít kokos, jíst podivné mořské ryby a našel si i kamaráda - volejbalový míč. Všechny tyhle momenty se nakonec dostaly i do filmu. Tom Hanks se během natáčení zranil, a dokonce měl i otravu krve. Film Trosečník se stal předlohou pro kultovní televizní seriál Ztraceni. "Slavný" míč Wilson byl vydražen v roce 2001.

{YouTube}2TWYDogv4WQ{/YouTube}


 

2. Modrá laguna (1980)
režie: Randal Kleiser
hlavní role: Brooke Shields a Christopher Atkins
kde: soukromý ostrov souostroví Fiji

Herečce Brooke Shields bylo v době natáčení jen 14 let. Premiéra filmu byla skandální, kritici poukazovali na věk hlavní hrdinky. S nahotou mladé herečky si kostymérka poradila tak, že Brooke je sice ve filmu většinu času do půl těla svlečená, ale ňadra má zakrytá vlasy. Předlohou pro film je knižní trilogie od Henryho De Vere Stacpoola. Knihy byly zfilmované už dříve, a to v roce 1923 a 1949. Během natáčení štáb objevil nový druh ještěrky Uguana, která se nachází pouze na souostroví Fiji. Brooke a Christopher měli během natáčení krátký románek. Režisér Randal Kleiser v jednom z rozhovorů popisoval, jak probíhalo natáčení: "Herci a štáb žili na soukromém ostrově, kde nebyla elektřina ani cesty. Spali jsme ve stanech nebo na lodích v zálivu, všichni jsme byli obklopeni exotickou přírodou. Zažívali jsme to, co herci před kamerou..." Film je o dvou teenagerech (Richardovi a Emmeline), kteří na opuštěném ostrově společně prožijí dospívání, první zamilovanost i lásku.

{YouTube}KFm4411ViOk{/YouTube}


 

3. Návrat do Modré laguny (1991)
režie: William A. Graham
hlavní role: Milla Jovovich a Brian Krause
kde: Turtle Island v souostroví Fiji

Richard a Emmeline jsou na začátku filmu nalezeni mrtví v loďce na širém moři. Jejich dvouletého syna se ujme mladá žena, matka roční dcery. Obě děti pak vyrůstají na ostrově, kde žil původně chlapec se svými rodiči. Opět stejná story a opět stejný příběh o pubertě, zamilovanosti a lásce.

{YouTube}bA9hFCNVVMQ{/YouTube}


 

4. Trosečníci (2002)
režie: Guy Ritchie
hlavní role: Madonna a Adriano Giannini
kde: jeden z malých ostrovů ve Středomoří (natáčelo se většinou na Maltě a na Sardinii)

Manželé Guy Ritchie a zpěvačka Madonna byli kdysi manželé. On se pak rozhodl, že společný film je tím správným potvrzením jejich někdejší lásky. Kritici film naprosto ztrhali. Guy se nechal inspirovat stejnojmenným filmem z roku 1974. Madonna hraje Amber, bohatou, rozmazlenou paničku, která se se svým bohatým manželem a přáteli plaví na jachtě po Středomoří. K námořníkům, kteří na lodi pracují, se nechová moc hezky, šikanuje hlavně jednoho z nich, Giuseppeho (Adriano Giannini). Jednoho krásného dne Amber a Giuseppe skončí v rozbitém motorovém člunu. Přistanou na opuštěném ostrově. Role se obrátí. Pokud chce Amber přežít, musí sloužit Giuseppemu, který jako správný macho ucítí svou příležitost a Amber "převychová". Nejdřív padnou nějaké facky, aby se nakonec do sebe zamilovali. Záchrana a návrat do reality je o to bolestivější.

{YouTube}wv4grEwufV8{/YouTube}


 

5. Šest dní, sedm nocí (1998)
režie: Ivan Reitman
hlavní role: Harrison Ford a Anne Heche
kde: havajský ostrov Kauai

Americký romantický film s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Tichomoří, letadlo, protivná holka z časopisu, Anne Heche a ztroskotání na opuštěném ostrově. Protiklady: on flegmatik a chlapák, který má na každém letišti jinou holku a ona protivná kariéristka. Půjde to dohromady? A budou spolu nakonec žít na Havaji, nebo v New Yorku?

{YouTube}YQ3Ux3hq3JA{/YouTube}


 

6. Vše je ztraceno (2013)
režie: J.C. Chandor
hlavní role: Robert Redford
kde: pobřeží Connecticutu

Legenda filmového plátna, herec Robert Redford natočil film bez dialogů. Sám na otevřeném moři v Indickém oceánu a s rozbitou plachetnicí. Zdá se vám to jako nuda? Ne, to rozhodně není. A rozhodně si počkejte na závěrečné překvápko. 

{YouTube}no1rl9Gvx-s{/YouTube}


7. Pláž (2000)
režie: Danny Boyle
hlavní role: Leonardo DiCaprio, Virginie Ledoyen, Guillaume Canet a Tilda Swinton
kde: Bangkok a ostrov Ko Samui

Britské drama od režiséra Dannyho Boyle s naším velkým oblíbencem, Leonardem DiCapriem. Tenhle film rozpoutal jednu z největších vln, všichni najednou museli vidět ostrov Ko Samui. Ale už teď vám můžeme s klidem říct, že tuhle skrytou a tajnou pláž tam nenajdete. A pokud není Leonardo vaším favoritem, vemte si s sebou na dovolenou aspoň stejnojmenou knížku od Alexe Garlanda.