Book Club ELLE: Nejlepší non-fiction knihy

Dan Hrubý - Pražské příběhy Již druhý díl úžasné knihy o tváři hlavního města, kterou už bohužel nikdy na vlastní oči nespatříme, nás zavede na Hradčany, Nový Svět i na Malou Stranu. O této nádheře od nás zanedlouho ještě uslyšíte, je totiž knihou měsíce února v Book Clubu ELLE. 

prazskepribehy f74b8


David Böhm, Ondřej Horák, Jiří Franta - Průvodce neklidným územím Každé umělecké dílo za sebou má příběh. Každý výtvarný umělec zažil aspoň jednou něco neobvyklého. Ty nejpoutavější historky vám ráda povypráví tato krásná kniha.

pruvodcenekl 59f42


Norman Ohler - Totální rauš. Drogy ve třetí říši Hitler na pervitinu? Nacisté fetovali ve velkém? Drogy za druhé světové jako jeden z prostředků boje? Na tyto všechny a mnohé další otázky podobného typu vám odpoví kniha, která se nejen v Německu stala obrovským bestsellerem. 

raus c8d1d


Reiner Stach - Kafka: Rané roky První díl monumentální trilogie věnované životu a dílu jednoho z nejslavnějších Čechů, který byl vlastně Němcem, a zároveň jednoho z největších spisovatelů, kteří kdy tvořili na této planetě. 

kafka e76bc


Vladimir 518 - Kmeny 90 Nejlepší manuál a nejbarvitější vzpomínka na subkulturní devadesátky, které byly v Česku hodně divoké. A víc než zábavné.  

kmeny 9369c


Sean Howe - Marvel Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku, z nějž je v současnosti už mocné filmové impérium? Dozvíte se v tomto velkolepém příběhu. 

marvel ae267  


Jeff Guinn - Charles Manson: Život a doba Zatím nejpodrobnější a rovněž čtenářsky nejpřitažlivější zpracování příběhu nejslavnějšího masového vraha, jeho Rodiny a "jeho" epochy. 

manson c7b8b


Jan Dražen, Jan Pergler - Náš VáclavHavel K bohužel nedožitým osmdesátinám našeho nejlepšího prezidenta vyšla tato kniha rozhovorů, z nichž poznáte několik Havlových "tváří". Státníka, diplomata, kamaráda, disidenta i další. Záleží, kdo se ho zrovna ptal.

havel a30f0


Dana Thomas - Bohové a králové Alexander McQueen a John Galliano dopkonale redefinovali módu a styl konce minulého století. Díky své genialitě se ocitli hodně rychle na samém návrhářském nebi, aby z něj následně stejně prudce sletěli. Proč? Najdeme v jejich životních příbězích víc styčných momentů? Možná, asi, pravděpodobně...

bohove 6f541


Ondřej Nezbeda - Průvodce smrtelníka Se smrtí se potká každý z nás, málokdo jí ale dokáže pohlédnout zpříma do očí. I když to je potřeba. Tato kniha, která ve skutečnosti není vůbec tak smutná, jak si myslíte, vám to pomůže napravit. Jen ji pozorně naslouchejte. 

pruvodce 3db0a