REKLAMA

Co nás baví? Koláže rappera Jamese Colea

Není to tak zase až tak dávno, co rapper James Cole objevil kouzlo koláží. A nyní je vystavuje. Pro svoji první samostatnou výstavu s názvem Přeplněný svět si vybral Eco Art Salon Oway Rolland v pražské Francouzské ulici.

James Cole tvoří rukama a odpočívá při tom od hudby: „Nemusím nic psát, ani přemýšlet, jen se nechávám unášet materiálem. Je to osvobozující. Na druhou stranu, koláže jsou velmi náročná disciplína, což mě dlouho odrazovalo. Zlomilo se to až během jednoho kreativního večera s mojí přítelkyní Marií. Tehdy jsem se propadnul mimo čas a prostor a skončil až v pět ráno, kdy jsem měl hotový první kousek. Od té doby mě motivuje láska k procesu.“

Zdrojem papírových koláží, které James Cole vytváří, jsou především jeho vlastní fotky různých předmětů, krajin, běžných předmětů i lidí. „Skrze fotografie se nořím do proudu lidské kultury, do celé její historie, do rezervoáru přeplněného artefakty a symboly. Stejně tak se skrze fotografie dostávám ke sféře člověkem nedotčené: sféře přírody. Potápím se s nůžkami v ruce a plodím další, dosud nestvořené artefakty, které často kombinují lidské a přírodní. Neřídí mě žádná myšlenka, ani záměr, ani téma. Pouze touha po silné vizi pocházející ze stavu transu,“ vysvětluje James Cole.

A to ja snad dostatečná pozvánka do Přeplněného světa. Vyrážíme do Francouzské!   

james coul10425 69bc4

03 1ea02

07 a6070

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA