Co nás tento týden potěšilo

…kniha Opuštěná společnost vyhrála Magnesii Literu. 

Publicistický bestseller z pera Erika Taberyho je takovým stopařovým průvodcem po moderních českých dějinách. Šéfredaktor týdeníku Respekt v ní vede pomyslný dialog s úvahami T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky či Václava Havla, aby sám sobě i čtenářům pomohl vyznat se v dnešní zmatené době, kdy má jeden nenávistný příspěvek na sociálních sítích větší sílu než roční práce celého týmu investigativních novinářů. 

… rozběhl se nejnapínavější seriál roku: The Terror. 

Hladinu adrenalinu, kterou nám jinak každé jaro zvedal seriál Hra o trůny, nám bude zvedat nový seriál z produkce Netflix. Skupina britských námořníků se v něm vydá do neprobádaných vod, kde je vydaná napospas živlům, nadpřirozeným silám i svým vlastním démonům. Dramatický příběh zabalený do hutné hororové atmosféry slibuje, že nebudete moci odlepit oči od obrazovky, i když si to často budete přát. 

…Jo Nesbø vydal (konečně!) román Macbeth. 

Na Václavském náměstí se to hemží vzrušenými davy jen ve třech situacích: když národ spojuje síly k obraně demokracie, když se rozkřikne, že ve hře Pokémon Go je tu možné ulovit extra vzácný exemplář a když knihkupectví Luxor odstartuje půlnoční předprodej knihy, jejímž autorem je Jo Nesbø. Ten čtenářům představuje postavu problematického inspektora Macbetha, který se sám ocitne na špatné straně zákona.  

EBC promo