Devadesátkové filmy pro mileniály

Bolestná realita (1994)

Film je natočený v texaském Houstonu a sleduje skupinku přátel, která se snaží po maturitě najít práci a lásku. Film režíroval tehdy mladý a neznámý herec Ben Stiller, který se ve filmu objeví jako typický amibiciózní kravaťák, který se snaží svést jednu z hlavních hrdinek - Winonu Ryder, která hraje nadějnou a naivní dokumentaristku na začátku kariéry. Jejím nejlpeším kamarádem je spolubydlící Troy Dyer, plakátový případ grázla se zlatým srdcem, kterého hraje Ethan Hawk.

Zaměřte se na:
1. Outfity Winony a jejích kamarádek. Tohle je grunge, tak jak má být.
2. Pětidolarové (150 korun) rande v kavárně. Po shlédnutí už nikdy nebude stejné.
3. Památnou větu: "Lásko, ve 23 letech se snaž jen o jediné, být sama sebou."

rehost 2016 9 13 9708d83f 25ea 4fe4 ad22 7effb2057468 f1cb9


 

Seznamte se, Joe Black (1998)

Když se film objevil v kinech, všichni se davově zamilovali do Brada Pitta. S blond barvou byl najvíc sexy "zbraní", která se kdy na plátně objevila. Vedly se sice divoké diskuze, jak dobrý herec Brad vlastně je, ale nás scéna, kdy v nemocnici začne mluvit k umírají ženě v severojamajském nářečí, přesvědčila stoprocentně. 

Zaměřte se na:

1. Na Brada, který si vychutnává arašídové máslo. 
2. Super hot scénu u bazénu. 
3. Populární větu: "Zamilovala jsem se do kluka, kterého jsem potkala v kavárně." První setkání bývají často ta osudová...

1280x720 x84 c8bed


 

Srdcová sedma (1998)

Britská romantická komedie s Gwyneth Paltrow v hlavní roli. Co všechno se může stát, když vám nestihne naskočit do vagonu? I dveře vlaku mohou být vstup do nového života. Příběh je o lásce, o naději, o odhodlání. A o tom, že ten pravý by ideálně měl mít rád britský humor Monthy Pythonů. 

Zaměřte se na:
1. Na Gwyneth a její krátký sestřih, který je už zas super trendy.  

slidinghed b9030


 

Téměř bez šance (1999)

Film o dvou kamarádkách, které se vypraví na beztarostný výlet do Thajska. Z posledních prázdnin se díky flirtování s Australany stane ten nejhorší prázdninový horor. Od flirtování je jen malý krůček k vězení a odsouzení za pašování drog. Film proslavil dvě nepřehlédnutelné herečky: Claire Danes a Kate Beckinsale.

Zaměřte se na:
1. Na batohy obou hlavních hrdinek. Nečerpala Miuccia Prada inspiraci pro svou kolekci právě tady?
2. Hlášku: "Svoboda to je jen jedna velká iluze."

 Brokedown Palace DI 1 f6387


 

Mládí (1992)

Režisér Cameron Crowe a jeho pojetí romantické komedie s výbornými dialogy a ještě lepší hudbou. Bridget Fonda a Matt Dillon během filmu vystřídají několik flanelových košil, které by se nám teď dost hodily. 

Zaměřte se na:
1. Nejlepší hlášku Mládí, tedy: "Někdy kolem pětadvaceti se z podivínů stanou nezralí chlapi."

 3f5f29f2136735e455aa3e29719cea99 ff5a8


 

Před úsvitem (1995)

První a pro mnohé i nejlepší film z trilogie režiséra Richarda Linklatera. Američan Ethan Hawke potká ve Vídni Francouzku Julie Delpy a společně prožijí úžasnou noc. Chemie, kterou mezi sebou mají, z filmu jen pulsuje. Objevovat Vídeň, líbat se v parku a předávat si rozumy - to tihle dva zvládli na výbornou. 

Zaměřte se na:
1. Žádný facebook, žádný Instagram, žádný mobil. Jen schůzka za půl roku. Jak by to asi bylo dnes?

 BeforeSunrise4 ce2fc


 

Svůdná krása (1996)

Liv Tyler jako náctiletá Američanka, která se vydává hledat svého pravého otce do Toskánska mezi umělecky založenou komunitu. Skvělá hudba od Niny Simone, Billie Holiday, skupiny Hoover a Portishead, Liz Phair nebo Cocteau Twins. Tenhle film je zkrátka letní must have. A soundtrack by měl být v každém iPhonu, i tom vašem. 

Zaměřte se na:
1. Jeremy Irons a účes připomínající "raketu".
2. Mladičkou Rachel Weisz a Josepha Fiennese. 

 2 stealing beauty eea25

 

EBC promo