Jak si užít Colours of Ostrava na maximum?

Dnes to začne! V industriálním areálu Dolních Vítkovic si užijeme čtyři dny plné hudby, jiné kultury a hlavně zábavy. Pokud tedy ovšem patříte mezi ty šťastné, kterým se podařilo čtyřdenní vstupenku zakoupit či jinak získat. Colours of Ostrava totiž (poprvé v historii, kdy se festival koná ve Vítkovicích) hlásí vyprodáno. Jestliže se do Ostravy chystáte již dnes, máte si prý udělat dostatečnou časovou rezervu, abyste všechno v klidu stihli a ve frontě se stresem nezhroutili. Na dnešní večerní koncert Imagine Dragons se vás určitě chystá velká spousta, tak buďte prozíraví.

{YouTube}fKopy74weus{/YouTube}

ELLE do Ostravy přijede až zítra, nejprve pro vás udělá rozhovor s jednou z velkých hvězd letošních Colours, a až poté si začne naplno festivalově užívat. Přidejte se k nám, máme pro vás několik praktických i hudebních tipů, aby se Colours of Ostrava 2017 staly nezapomenutelným zážitkem.  

UNKLE

UNKLE JAMES LAVELLE59540 d04ce

Neberte si do areálu nic, co by se vám mohlo nevyplatit Zakázány jsou samozřejmě ostré předměty, deštníky, skleněné lahve a podobné, z pohledu bezpečnosti festivalových hostů, nesmysly. I když nám je jasné, že i na hudebním festivalu chcete vypadat co nejlépe, přesto si vezměte něco přiměřeného situaci a prostředí. Ty luxusní šperky a šaty z aktuální kolekce Vetements raději nechte doma! Kdybyste o to náhodou v davu přišli, určitě by Colours of Ostrava na vašem osobním žebříčku neaspirovaly na top akci tohoto roku. A to by byla škoda! Raději proto nezapomeňte na něco, v čem přežijete déšť, na něco, v čem vám bude teplo, na něco, čím si umyjete ruce i bez vody, a na něco, na co si budete moct sednout nebo lehnout. Kdekoli.


 

MODERAT

Moderat Flavien Prioreau 40b55

Nepřepalte začátek, dobře si rozložte síly Pokud nejste festivalovými začátečníky, asi se vám to již také přihodilo. Dorazíte na místo činu a prožíváte euforii z představy, co všechno vás v následujících dnech čeká. Hudba, přátelé, jeden velký večírek. A na základě vzrušení pak takzvaně přepálíte začátek a druhý den se ocitnete v jedné z největších kocovin svého života. Zkuste být uvážliví, ovládněte se a ten největší festivalový mejdan si nechte až na poslední večer.

{YouTube}_K-isImH-jc{/YouTube}


 

Nemusíte absolvovat všechny koncerty z line-upu Festival přece není o trhání rekordů, ale o užívání si. Proto si z nabitého programu Colours of Ostrava vyberte jen ty, které chcete opravdu vidět a nestresujte se tím, že vám něco nebo někdo uteče. Uteče, tak už to na velkých festivalech chodí. Důležité je umět si stanovit priority. My z letošního line-upu rozhodně nebudeme chybět na těchto koncertech:

LP Protože píseň Lost On You nás nepřestala bavit ani po víc než roce intenzivního poslechu a protože, kdo byl na LP letos v pražské Roxy, tak vám potvrdí, že na její vystoupení se jen tak nezapomíná. (čtvrtek 18:30, Česká spořitelna stage)

{YouTube}wDjeBNv6ip0{/YouTube}

Michael Kiwanuka Protože úvodní titulky k Sedmilhářkám a jeho Cold Little Heart a protože Love & Hate je jedno z nejkrásnějších alb 2016. (čtvrtek 20:00, ArcelorMittal Stage)

{YouTube}rF_1iPFr6Dw{/YouTube}

Moderat Jedna z nejlepších živých záležitostí, kterou v současnosti můžete na pódiích celého světa zažít. Toto tvrdíme na základě několika Moderatových vystoupení, jichž jsme byli svědkem, takže nám můžete v klidu věřit. (pátek, resp. sobota 00:15, Česká spořitelna stage)

{YouTube}18GB70kgNrM{/YouTube}

Klara & The Pop Protože má Klára Vytisková kapelu, která šlape naprosto skvěle, a protože milujeme Klářin hlas a vlastně Kláru úplně celou. (pátek 23:00, Kofola CS stage)

 {YouTube}q4GCdun2zag{/YouTube}

Laura Mvula Protože byste v současném mainstreamu asi těžko hledali někoho vizuálně i vokálně zajímavějšího a protože jsme viděli několik Lauřiných vystoupení na YouTube a byli z nich úplně na větvi. (sobota 20:15 ArcelorMittal stage)

{YouTube}7---iGdDIBQ{/YouTube}

Jamiroquai, Kapitán Demo, Justice Protože letošní Colours of Ostrava potřebujeme zakončit v co největším stylu, tak si dáme tento finálový trojboj. (sobota od 21:30)

{YouTube}fVMtKQMAZqw{/YouTube}


 

Travte čas na Colours of Ostrava i jinak než hudebně Autorská čtení, prezentace nových knih, kino se zajímavými a milovanými filmy, exkurze po areálu, divadelní představení, přednášky, workshopy. Colours of Ostrava opravdu nejsou jen o hudbě, jako festival světové úrovně vám toho nabízejí mnohem, mnohem víc. A víte, kde se všichni nakonec sejdeme? V oblíbené zóně H&M BLOCKu oblíbeného módního řetězcem, která se od loňska nevídaně rozrostla. Co v ní najdete? Zábavu, relax, ale například i skvělé jídlo, které vám bude servírováno v režii Tommy´s Truck Food, kteří umí ty nejlepší burgery na světě. Hrát k tanci i odpočinku vám v H&M BLOCKu bude česká Djská špička v čele s například IM Cyber nebo Josefem Sedloněm. A hlavně! Recycle“ a „upcycle“ – dvě slova, která teď vídáte téměř všude, aniž byste si často uvědomili jejich skutečný význam. Za zlé vám to nemáme, ale v H&M BLOCKu je budete moci i naplnit skutkem. Na recycle workshopu se naučíte, jak vyrábět z plastů módní doplňky, a když si z domova přinesete starou kazetu, budete ještě koukat… Takže, kde se během Colours of Ostrava určitě vidíme? Samozřejmě v v H&M BLOCKu! 

block d34ce

 

EBC promo